• Surfer s najlepším výsledkom na konci dvojdňového podujatia získa úplne nový model Jeep® Wrangler 2018

2. mája 2018, Auburn Hills, Michigan - Značka Jeep®, ktorá je exkluzívnym automobilovým partnerom majstrovstiev sveta v surfovaní WSL sa zúčastní historicky prvej súťaže na umelej vlne v areáli Surf Ranch Facility v Lemoore v Kalifornii. Súťaž Founders' Cup poriadaná organizáciou Michelob ULTRA PURE Gold postaví 5. a 6. mája proti sebe päť národných tímov tvorených najlepšími surfermi sveta.

WSL Surf Ranch sa môže pochváliť najväčšou umelou vlnou na svete, a síce 700 yardov (640,08 metra). Technológia Surf Ranča je schopná vyrábať dokonalé barely (vlny, ktoré pri lámaní tvoria dutinu) a vlny pre najrôznejšie manévre. Ranč v kalifornskom Lemoore slúži primárne pre testovacie účely a v posledných dvoch rokoch prechádzal veľmi starostlivým ladením pod vedením 11násobného šampióna WSL Kellyho Slatera z USA a tiež na základe spätnej väzby špičkových surfistov WSL. Technológia má potenciál naplniť najsmelšie predstavy surferskej komunity, okrem iného vďaka vytváraniu identických podmienok pre všetkých súťažiacich. Prvou verejnou akciou WSL na ranči v Lemoore bude pohár Founders' Cup, ktorý ponúkne úplne jedinečný formát.

„Priaznivci surfovania a značky Jeep® zdieľajú extrémne nadšenie, ktoré ich ženie vpred pri hľadaní ďalšieho dobrodružstva," povedal Mike Manley, riaditeľ značky Jeep®. „Súťaž Founders' Cup a areál Surf Ranch sa zrodili z vášne celej surferskej komunity, ktorá snívala o ich existencii. Títo ľudia sú rovnakými nadšencami, ako tí, ktorí tvoria komunitu značky Jeep®. So surfermi World Surf League nezdieľame iba vášeň. Vďaka svojmu celosvetovému dosahu sme schopní šíriť tento šport po celom svete."

Značka Jeep® sa tohto podujatia zúčastní aj prostredníctvom nedávno predstavenej 360stupňovej virtuálnej reality Jeep® Sessions: A Surfing Journey. Priaznivci surfovania môžu v rámci virtuálnej reality prežiť dobrodružstvo po boku vyslancov značky Jeep® Jordy Smitha a Malie Manuel. Päť videí Crazy Passionate, ktoré sú k videniu na všetkých sociálnych a digitálnych kanáloch značky Jeep® zdôrazňujú zdieľanie hodnôt medzi značkou Jeep® a surferskou komunitou.

Partnerstvo na akcii Founders' Cup ďalej zahŕňa:

  • Jeep® Best Ride - jednotliví surferi budú hodnotený za každú jazdu a športovec s najväčším počtom bodov získa titul „Jeep® Best Ride". Diváci budú opriebežnom vedení vrebríčku Jeep® Best Ride informovaní aj počas závodu, ato špeciálnou ikonou vedľa mena vedúceho športovca. Celkový víťaz získa úplne nový Jeep® Wrangler 2018.
  • Autogramiáda Jeep® - 5. mája s Jordy Smithom a 6. mája sTyler Wright
  • Kvideniu budú úplne nový Jeep® Wrangler 2018 a Jeep® Cherokee 2019
  • Vozidlá značky Jeep® budú zaisťovať prepravu VIP hostí

V posledných dvoch dňoch podujatia bude proti sebe súťažiť päť tímov z USA, Brazílie, Austrálie, Európy a ostatných štátov (tým World) tvorených elitou šampionátu WSL, a to vždy tromi mužmi a dvoma ženami. Súťaž ponúkne bohatý sprievodný program vrátane gastronómie, hudby, umenia a špeciálnych hostí. Vstupenky na akciu sú k dispozícii na stránkach WSLFoundersCup.com.

Značka Jeep® pokračuje vo sponzorstve obľúbených podujatí surferskej scény, akými sú Jeep® Leaderboard a už kultový žltý trikot Jeep® Leader Jersey.

V tejto súvislosti stojí za zmienku, že značka Jeep® bola nedávno na výročnom stretnutí Spoločenstva kultových značiek uznaná za Kultovú značku roku 2018. Jeep® je pritom prvou a jedinou automobilovou značkou, ktorá bola touto cenou poctená. Ocenených bolo celkom osem značiek, a to predovšetkým za svoju odvahu a nekonvenčné myslenie pri dosahovaní záujmu o značku a budovanie statusu kultovej značky.

O šampionáte WSL

World Surf League (WSL) oslavuje surfovanie a najlepšie surferské vlny na svete prostredníctvom rôznych platforiem. Vedenie WSL sídli v Santa Monike a má rad regionálnych zastúpení: v Austrálii, Afrike, Severnej Amerike, Južnej Amerike, na Havaji, v Japonsku a v Európe.

WSL združuje najlepšie surferské súťaže už od roku 1976. Každoročne organizuje cez 180 svetových podujatí v podobe pohára mužov aj žien, ďalej Tour Big Wave, kvalifikačné série, majstrovstvá juniorov a majstrovstvá Longboardov, a tiež anketu WSL Big Wave Award. WSL má bohatú históriu a neustále presadzuje pokrok, inováciu a výkony na najvyššej úrovni. Každoročne korunuje najlepších športovcov, mužov aj ženy, v mnohých kategóriách.

Pre ďalšie informácie navštívte stránku WorldSurfLeague.com.

O značke Jeep®

Značka Jeep® stavia na svojej viac ako 75ročnej legendárnej histórii. Produkuje originálne športovo úžitkové vozidlá, ktoré sa môžu pochváliť prvotriednymi schopnosťami, špičkovým dielenským spracovaním a mimoriadnou všestrannosťou. Tieto vozidlá sú určené všetkým, ktorí túžia po neobyčajných cestách a dobrodružstve. Značka Jeep® doslova poskytuje otvorenú výzvu žiť život naplno vďaka komplexnej palete vozidiel, ktoré svojim majiteľom poskytujú pocit istoty zvládnutia akejkoľvek cesty a terénu.

Modelový rad vozidiel Jeep® v regióne EMEA zahŕňa modely Cherokee, Compass, Grand Cherokee, Renegade a Wrangler. Pre naplnenie potrieb zákazníkov sú všetky vozidlá Jeep® predávané mimo Severnú Ameriku ponúkané s riadením vľavo aj vpravo a so zážihovými aj dieselovými motormi.

Turín, 2. mája 2018