Cesta začína
Objavte každý detail

Nový Wrangler 4xe Rubicon

Biela Čierna Červená Firecracker Sivá Granite Crystal​ Sivá Sting Modrá Hydro

Nový Wrangler 4xe Rubicon

Nový Jeep® Wrangler Rubicon, ktorý je teraz k dispozícii ako plug-in hybridný model, si zachováva dve základné vlastnosti, ktoré ho preslávili: štýl a výkon. V štandarde je vybavený novým polepom 4xe na kapote, terénnymi pneumatikami, prednou off-roadovou kamerou TrailCam a uzávierkami diferenciálov Tru-Lok®, teda perfektnou výbavou pre skutočné dobrodružstvá.

Scopri di più

Nový Jeep® Wrangler Rubicon, ktorý je teraz k dispozícii ako plug-in hybridný model, si zachováva dve základné vlastnosti, ktoré ho preslávili: štýl a výkon. V štandarde je vybavený novým polepom 4xe na kapote, terénnymi pneumatikami, prednou off-roadovou kamerou TrailCam a uzávierkami diferenciálov Tru-Lok®, teda perfektnou výbavou pre skutočné dobrodružstvá.

Nový Wrangler 4xe Sahara

Sivá Sting Čierna Červená Firecracker Biela Sivá Granite Crystal​ Zelená Sarge Modrá Hydro Červená Snazzberry

Nový Wrangler 4xe Sahara

Sahara je v štandarde dodávaná s infotainmentom štvrtej generácie 8.4" Uconnect™ NAV, ďalej audio systémom Alpine® s 9 reproduktormi a 18" diskami kolies z ľahkej zliatiny s dvojtónovou povrchovou úpravou.

Scopri di più

Sahara je v štandarde dodávaná s infotainmentom štvrtej generácie 8.4" Uconnect™ NAV, ďalej audio systémom Alpine® s 9 reproduktormi a 18" diskami kolies z ľahkej zliatiny s dvojtónovou povrchovou úpravou.

Nová éra mobility Jeep®

Jeep® Wrangler vstupuje do sveta elektrifikovaných vozidiel s novou plug-in hybridnou technológiou. Legendárny pohon všetkých kolies Jeep® je kombinovaný s novým elektrickým pohonom pre novú koncepciu mobility a zavádza tiež ekosystém služieb a riešení rozvíjajúcich svet Jeep®.

EASYWALLBOX

Nový easyWallbox, ktorý je ponúkaný ako voliteľný prvok, je šikovné zariadenie, ktoré skracuje dobu nabíjania na menej ako 3 hodiny. EasyWallbox dokáže vysledovať absorpciu energie vášho domova a prispôsobiť nabíjací výkon tak, aby nedochádzalo k výpadkom elektrického prúdu. Ukladá tiež vašu históriu nabíjania a predpovedá obvyklé špičky pre optimalizáciu nabíjania. 

Easywall-box

Webová stránka Easywallbox je dostupné len v anglickom jazyku.

Nabíjajte doma aj na cestách

Nabíjanie nového modelu Wrangler 4xe je prekvapivo jednoduché. Okrem nového easyWallboxu máte možnosť zvoliť pripojený Wallbox, ktorý umožňuje spustenie domáceho nabíjanie na diaľku pomocou aplikácie My Uconnect™.

Svoj nový hybridný Wrangler môžete navyše nabíjať aj na cestách pomocou voliteľného kábla Mode 3, ktorý je možné použiť na väčšine verejných nabíjacích staníc.

Nabíjajte počas jazdy

Nový Jeep ® Wrangler 4xe je schopný sa nabíjať aj sám počas jazdy. Vďaka funkcii e-Coasting je možné premieňať kinetickú energiu produkovanú počas brzdenia, spomaľovania a plachtenia na elektrickú energiu, ktorá sa ukladá do batérie.

Ešte výkonnejší

Nový Wrangler 4xe zvláda každodenné výzvy s kombinovaným výkonom až 380 k a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy. Elektrifikácia zvyšuje úroveň výkonu plug-in hybridného Wrangleru. Je výkonnejší, zabezpečuje pozoruhodné schopnosti brodenia a vďaka maximálnemu krútiacemu momentu pri nízkych otáčkach zostáva verný svojej povesti nekompromisného terénneho vozidla.

Spotreba paliva u radu Jeep® Wrangler 4xe Plug-In Hybrid (l/100 km): 3,5 – 4,1; emisie CO2 (g/km): 79 –  94. Hodnoty vychádzajú z meraní/korelácie podľa cyklu WLTP a sú aktualizované k 1. máju 2021. Hodnoty slúžia pre účely porovnania medzi vozidlami. 

380 k
Kombinovaný výkon
Až 53 km
v rýdzo elektrickom režime*
*V mestskom cykle WLTP
130 km/h
najvyššia rýchlosť v rýdzo elektrickom režime
<3 hodiny
pri rýchlonabíjaní

Nový Jeep® Wrangler 4xe  

Vydajte sa za ďalším dobrodružstvom

Fotografie zhotovené vo vyhradenej oblasti na off-roadovej trase.

Sústreďte sa na jazdu

Jeep® Wrangler 4xe ponúka v štandarde viac ako 65 prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Palubné funkcie zahŕňajú systémy uľahčujúce pohyb v doprave, ako napríklad adaptívny tempomat a varovanie pred čelným nárazom s automatickým brzdením. Obsahuje tiež systémy pre terénne dobrodružstvá, ako je Selec Speed Control, ktorý by šlo popísať ako off-roadový tempomat udržujúci stabilnú rýchlosť aj v nerovnom blatistom teréne alebo v strmých svahoch.

Prepojený s dobrodružstvom

Wrangler 4xe je vybavený technológiami, ktoré robia každé dobrodružstvo ešte viac vzrušujúcim a prepojeným. S aplikáciou My Uconnect™ a infotainmentom Uconnect™ môžete ovládať svoj Wrangler intuitívne aj na diaľku.

Infotainment 8.4" Uconnect™ NAV  

Nový Jeep® Wrangler 4xe ponúka v štandarde štvrtú generáciu infotainmentu Uconnect™ NAV s 8.4" dotykovou obrazovkou, vďaka čomu máte všetky nové funkcie konektivity poskytované službami Uconnect Services* na dosah.

*k dispozícii v prvej polovici roka 2021

Nový 7" digitálny prístrojový panel

Ovládanie výkonu nového modelu Jeep® Wrangler 4xe je ešte jednoduchšie vďaka novému 7" digitálnemu prístrojovému panelu. Rozhranie je plne prispôsobiteľné a zobrazuje všetky jazdné parametre, akými sú stav batérie, zostávajúca životnosť batérie a úroveň nabitia.

Aplikácia My Uconnect™ so službami My eCHARGE

Nabíjanie batérie nového modelu Wrangler 4xe je jednoduché vďaka službám My eCharge dostupným cez aplikáciu My Uconnect™. V rámci týchto služieb môžete získavať informácie o najbližších nabíjacích staniciach, ich dostupnosti a typu konektora a možnosť prezerať si predchádzajúce platby za nabíjanie, vďaka čomu budete schopní sledovať svoju históriu nabíjania. My eCharge navyše komunikuje s pripojeným Wallboxom, vďaka čomu je možné spravovať nabíjanie na diaľku a modulovať nabíjací prúd.

*k dispozícii v prvej polovici roka 2021

Aplikácia My Uconnect™ so službami My Remote

Komunikujte so svojím modelom Wrangler 4xe na diaľku prostredníctvom aplikácie My Uconnect™. Funkcia ,Nájsť nabíjaciu stanicu" vám pomôže nájsť najbližšiu nabíjaciu stanicu. Okrem toho môžete svoje vozidlo na diaľku zamknúť, odomknúť a zobraziť jeho polohu na mobilnom telefóne.

*k dispozícii v prvej polovici roka 2021

Ikona štýlu

Nový Jeep® Wrangler 4xe zostáva verný svojmu pôvodu. Ikonické tvary sú umocnené štýlovými detailmi sveta 4xe, ako napríklad modrými profilmi log alebo bočným krytom nabíjacej zásuvky na strane vozidla či špecifickým radom kolies. Wrangler 4xe je stelesnením všestrannosti. Zahŕňa napríklad sklopné čelné okno, rôzne konfigurácie strechy a odnímateľné dvere, čo prináša čistý a nefalšovaný zážitok pod holým nebom.

Legendárna povaha

Všestrannosť, priestrannosť a komfort bez kompromisu k štýlu a osobitosti. Úplne nový Jeep® Wrangler 4xe je vybavený vyhrievanými koženými sedadlami, veľkorysým priestorom pre všetkých cestujúcich a radom uzamykateľných a vodotesných úložných priestorov pre outdoorové dobrodružstvá.

FAQ

Technológia 4xe

Aké typy elektrických a hybridných motorov existujú?

• ICE: motor s vnútorným spaľovaním je tradičný tepelný motor (spaľujúci benzín, naftu a pod.), u ktorého sa spaľovanie paliva aktivuje oxidačným činidlom (obvykle vzduchom), a to vo vnútri spaľovacieho priestoru.
• MHEV:kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batéria je dobíjaná spaľovacím motorom a regeneratívnym brzdením. Neumožňuje však jazdu v rýdzo elektrickom režime.
• HEV:kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batéria je dobíjaná spaľovacím motorom a regeneratívnym brzdením. Výkon batérie umožňuje jazdu na krátke vzdialenosti v rýdzo elektrickom režime.
• PLUG-IN HIBRID:kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batériu je možné dobíjať aj z externého zdroja (napríklad zo zásuvky) a prostredníctvom regeneratívneho brzdenia. Batéria umožňuje aj dlhšie cesty v rýdzo elektrickom režime.
• BEV:trakcia je poskytovaná výlučne elektromotorom. Jazda je teda v rýdzo elektrickom režime a dobíjanie je tak možné výhradne z externého zdroja elektriny a regeneratívnym brzdením.
•REEV: disponuje malým spaľovacím motorom poháňajúcim generátor, ktorý dobíja batérie a umožňuje väčší dojazd v prípade nízkeho stavu nabitia batérie.

Prečo ste sa rozhodli pre plug-in hybridné riešenie?

Plug-In hybridy predstavujú jedno z najlepších riešení, ktoré využíva silné stránky spaľovacieho motora a elektromotora. Okrem toho, v hybridnom svete plug-in hybridy umožňujú optimálnu rovnováhu medzi dojazdom v rýdzo elektrickom režime, časom nabíjania, spotrebou paliva, jazdnými vlastnosťami a výkonom.

Aké sú hlavné výhody plug-in hybridných vozidiel?

Plug-in hybridné vozidlá ponúkajú množstvo výhod elektrických vozidiel, ako sú nízke prevádzkové náklady, tichá jazda a nulové emisie v prípade jazdy v rýdzo elektrickom režime, navyše ale na dlhých cestách poskytujú flexibilitu konvenčného spaľovacieho motora a ich batérie nemusia byť dobíjané z externého zdroja. Kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora umožňuje takisto dosiahnuť väčšieho krútiaceho momentu a výkonu než u konvenčných veľkoobjemových motorov. Jeep 4xe bude predstavovať veľmi pokročilé riešenie, ktoré zvýši výkon a jazdný komfort a súčasne zaistí nižšie prevádzkové náklady a emisie ako u vozidiel s tepelným motorom.

Akým druhom elektrického vozidla bude Jeep® Renegade 4xe?

Jeep®Renegade bude plug-in hybridným elektrickým vozidlom 4x4 so zážihovým motorom poháňajúcim predné kolesá a elektromotorom poháňajúcim zadné kolesá, čo sa prejaví v lepších offroadových schopnostiach. Dvojica motorov bude spolupracovať a ich činnosť bude riadená automatický manažmentom vozidla. Elektromotor bude poháňaný batériou s výkonom 11,4 kW, ktorá sa dobíja počas jazdy regeneratívnym brzdením, bude ju však možné dobíjať aj externe z elektrickej siete. Batéria umožní vozidlu pracovať v rýdzo elektrickom režime, a to až (50 km) 30 míľ, avšak za predpokladu, že bude plne nabitá. Ak sa úroveň batérie bude blížiť nule, zážihový motor ju dobije počas jazdy, aby bola zaistená nepretržitá dostupnosť pohonu 4xe.

Aké špecifické technológie budú ponúkané u nového modelu Jeep® Renegade 4xe v porovnaní s tradičnými modelmi tohto radu?

Modely Jeep® 4xe umožnia vodičovi ísť v niekoľkých režimoch: elektrickom, hybridnom a tiež e-Save, ktorý udržuje nabitú batériu. K dispozícii budú e-funkcie, ako napríklad eco-coaching, regeneratívne brzdenie a predbežné spustenie klimatizácie (aktivované prostredníctvom mobilného telefónu alebo špecifického časovača v infotelematike vozidla). Modely 4xe budú navyše vybavené špecifickými prvkami vrátane vyhradeného prístrojového panela, odbornej sekcie v infotelematickom 8,4palcovom systéme a novým režimom Sport systému Selec-Terrain, ktorý zvýši výkon vozidla pridaním výkonu motora a zlepšením odozvy riadenia.

Bude nový Jeep® Renegade 4xe k dispozícii aj vo verzii Trail Rated?

Áno, nové modely Jeep® 4xe budú najschopnejšími plug-in hybridnými SUV Jeep® na trhu. Elektrifikácia zlepšuje ich legendárne schopnosti vďaka navýšeniu krútiaceho momentu elektrickým motorom a extrémnej presnosti v počiatočných fázach rozjazdu a počas jazdy v náročnom teréne, kde je vyžadovaná redukcia.

Aké budú kľúčové vlastnosti nových modelov Jeep® 4xe z hľadiska konektivity?

Modely Jeep® 4xe budú ponúkané s najmodernejšími systémami konektivity. Jeep® Renegade 4xe bude štandardne ponúkať služby UConnect Services* a bude poskytovať inovatívne služby týkajúce sa bezpečnosti, ochrany a pohodlia. Systém Uconnect zákazníkom umožní získavať informácie o stave vozidla prostredníctvom špecifickej aplikácie My Uconnect pre chytré telefóny*. V tejto aplikácii budú mať zákazníci modelu Jeep® 4xe možnosť nájsť najbližšiu dobíjaciu stanicu a nastaviť si teplotu v interiéri.

* Niektoré služby My Uconnect 4xe budú aktívne od júna 2020. Pre načasovanie aktivácie konkrétnych služieb My Uconnect 4xe navštívte oficiálne internetové stránky Jeep®.

Bude objem batožinového priestoru ovplyvnený systémom 4xe?

Nie. Objem batožinového priestoru bude rovnaký ako u štandardných verzií Jeep Renegade so spaľovacím motorom.

Dobíjanie – otázky a odpovede

Ako dlho bude trvať dobitie batérie?

Čas dobíjania na maximálnu úroveň nabitia približne 1,6 hodiny pri využití rýchlonabíjania (vysokonapäťový nástenný box alebo verejná dobíjacia stanica) až približne 3 hodiny pri nabíjaní z domácej elektrickej zásuvky.

Bude mať systém režim rýchleho dobíjania alebo len štandardný režim dobíjania?

Dobíjací systém bude umožňovať rýchlonabíjanie až 7,2 kW.

Možno nabíjanie nejako individuálne nastaviť?

Áno, a to prostredníctvom palubného infotainmentu Uconnect alebo aplikácie My Uconnect z chytrého telefónu. Pri dobíjaní doma treba možné nastaviť preferovaný čas dobíjania (napr. cez noc) alebo zvoliť úroveň výkonu dobíjania.

Čo sa stane, keď sa počas cesty batéria vybije?

Vybije ak sa počas jazdy batérie, automaticky sa štartuje spaľovací motor a v jazde sa pokračuje. Systém bol ale navrhnutý tak, aby zaisťoval vždy minimálnu úroveň nabitia a zachoval tak schopnosti 4x4.

Čo sa stane, keď vodič zabudne dobiť batériu?

Spaľovací motor sa automaticky zapne a zaistí dobitie batérie vozidla. Vďaka tomu sú vždy zaistené schopnosti 4x4.

Ovplyvňuje vonkajšia teplota akýmkoľvek spôsobom stav batérie?

Ovplyvňuje vonkajšia teplota akýmkoľvek spôsobom stav batérie? Batérie boli navrhnuté tak, aby fungovali správne pri všetkých priemerných teplotách počas roka. Autonómia môže byť nižšia v dôsledku vystavenia vozidla veľmi vysokým teplotám po dlhú dobu, pretože vozidlo bude energiu využívať na chladenie batérií. Podobne je tomu aj pri veľmi nízkych teplotách, kedy sa energia bude spotrebovávať na ohrev batérií. Batérie môžu byť vystavené teplotám až -40°C.

Koľkými spôsobmi bude možné vozidlo dobíjať?

Vozidlo sa dobije počas jazdy alebo pripojením k externému zdroju elektriny.

Ako sa budú modely Jeep® Renegade 4xe dobíjať počas jazdy?

1- regeneratívneho brzdenia: elektrické vozidlo bude využívať regeneratívne brzdenie, ktoré prevádza kinetickú energiu vozidla na elektrickú, ktorú potom využíva na dobíjanie batérií. Kinetická energia je u konvenčných vozidiel marená v brzdách a premieňaná na teplo.
Elektromotory spotrebúvajú energiu pre pohyb. Ak táto energia nie je potrebná, napríklad pri spomaľovaní, brzdná sila sa použije obrátene na pohon elektromotora a tým na výrobu elektriny. Tento proces je známy ako regeneratívne brzdenie a generovanú elektrickú energiu prevádza do batérie. Za správnych podmienok je možné vďaka regenerácii energie predĺžiť autonómiu vozidla o viac než 10%.
2- režimu e-Save: nastavením tohto systému na voliči hybridného pohonu u modelov Jeep Renegade 4xe systém udržuje batérie na určitej úrovni nabitia alebo ich môže dobíjať až do nastavenej prahovej hodnoty.

Ako sa budú modely Jeep® Renegade 4xe dobíjať z externej elektrickej zásuvky?

Každý Jeep® Renegade 4xe bude vybavený káblom pre domáce dobíjanie (nazývaný ako Mode 2), ktorý sa prepojí so zásuvkou vozidla (označená ako Type 2). Ak teda máte v garáži alebo pred domom k dispozícii bežnú elektrickú zásuvku, môžete tam Jeep® Renegade 4xe nabíjať. Batérie sa dobíjajú jednosmerným prúdom, preto napájací systém palubnej siete elektromobilu konvertuje tento striedavý prúd zo zásuvky na jednosmerný. Palubná nabíjačka prevádza striedavý prúd na jednosmerný dobíjací prúd. Prostredníctvom infotelematického systému Uconnect 8.4“ NAV alebo vhodnej aplikácie My Uconnect*, ktorú si budete môcť stiahnuť do svojho chytrého telefónu bude možné nastaviť dobu dobíjania a maximálnu prahovú hodnotu, ktorú budete potrebovať včleniť do svojho domáceho systému.
Pre rýchlejšie dobíjanie budete mať možnosť nainštalovať domáci nástenný box čiže Wallbox, ktorý dobíja vozidlo rýchlejšie ako bežná zásuvka. Wallbox sa inštaluje veľmi ľahko (nie je k tomu potrebný špecializovaný elektrikár), len ho musíte pripojiť k domácej zásuvke.

* Niektoré služby My Uconnect 4xe budú aktívne od júna 2020. Pre načasovanie aktivácie konkrétnych služieb My Uconnect 4xe navštívte oficiálne internetové stránky Jeep®

Aké vybavenie si budem musieť doplniť?

• V štandarde vozu : domáci nabíjací kábel. Všetky vozidlá Jeep 4xe budú už vybavené štandardným dobíjacím káblom pre domáce dobíjanie, to znamená takým, ktorý je možné pripojiť k domácej elektrickej zásuvke. • Voliteľne: vysokonapäťový dobíjací kábel. Dobíjací kábel Type 3, ktorý dovoľuje nabíjanie vozidiel 4xe z verejnej dobíjacej stanice.

Čo znamená kWh?

kWh znamená kilowatt hodina, čo je miera energie, ktorá môže byť uložená v batérii. Pre daný automobil bude mať batéria s vyššou kapacitou alebo viac kWh väčšiu autonómiu a/alebo lepší výkon. U danej kapacity sa skutočná autonómia bude líšiť v závislosti na štýle jazdy a okolitých podmienkach.

Môžu byť elektrické vozidlá dobíjané počas dažďa?

Dobíjacie proces pri bežnom použití je úplne bezpečný, a to aj za dažďa. Používateľ nie je vystavený riziku úrazu elektrickým prúdom.