RAD SUV MODELOV

SUV bolo vždy synonymom pre dobrodružstvo a slobodu bez ohľadu na to, ako si slobodu a dobrodružstvo predstavujeme. Preto modelový rad Jeep® ponúka každému presne také SUV, ktoré vyhovuje jeho predstavám a konkrétnym potrebám. Vďaka modelom Renegade, Compass, Cherokee, Grand Cherokee a Wrangler je ľahké nájsť optimálne a správne riešenie.

SKRATKE SUV SME DALI VÝZNAM

Skratka SUV pre športovo úžitkové vozidlo sa stala známou už v roku 1974, kedy sa prvýkrát objavila v katalógu prvej generácie modelu Cherokee. Od tej doby sa používa. Schopnosti, ktoré SUV ponúka, už však značka Jeep® ponúkala oveľa skôr. Popularita SUV a značky Jeep® vzrástla natoľko, že sa SUV stalo synonymom pre Jeep®! Prvé vozidlá SUV značky Jeep®, charakteristické zvýšenými a širšími podvozkami, pohonom všetkých kolies a odolnými interiérmi, sa stali legendami vďaka svojmu priekopníckemu prístupu a schopnostiam zdolať akýkoľvek terén. Kombinácia slobody pohybu a sily povzniesla vozidlá Jeep® nad rámec plánovanej koncepcie. SUV totiž u vodičov vytvára silné emocionálne puto. Aj dnes, tak ako kedysi, sú hnacou silou pri vytváraní SUV značky Jeep® vášeň a túžba. Tieto ikonické SUV sa vyvíjajú v dokonalom súlade s potrebami moderných vodičov.

HISTÓRIA, KTORÁ ZAVÄZUJE

Značka Jeep® sa opiera o dlhú a bohatú históriu, ktorá sa datuje do roku 1942, teda do obdobia druhej svetovej vojny. Na počiatku slávneho príbehu stojí Willys Overland, vojenský automobil, ktorý si vďaka ohromnej funkčnosti a odolnosti vyslúžil v americkej armáde označenie General Purpose (GP), čiže univerzálny automobil. Značka Jeep® bola vždy skutočným priekopníkom, či už ide o označenie SUV, ktoré zaviedla, alebo jej nové, revolučné technológie. Jej históriu písali SUV modely, akými boli prvý civilný Jeep CJ v roku 1945 alebo v šesťdesiatych rokoch prvé veľké SUV SJ Wagoneer, predchodca moderných luxusných SUV, preslávené pick-upy alebo špecifický DJ dispatcher využívaný ako poštové vozidlo. V polovici 80. rokov sa predstavili modely Wrangler a novo prepracovaný Cherokee, ktoré sa v očiach nadšencov stali skutočnými ikonami SUV vhodných aj do terénu. Vďaka týmto a mnohým ďalším modelom značka Jeep® preukázala, že nielenže spĺňa najvyššie štandardy svojich SUV, ale stále posúva mierku o niečo vyššie.

SUV, KOMPAKTNÉ SUV, 4X4:
RÔZNE NÁZVY, ROVNAKÝ DUCH

Rozdiely hľadajme v ráme a konštrukcii. SUV je postavené na širšom a dlhšom ráme, ktorý poskytuje väčšiu svetlú výšku a celkovo väčšie rozmery. Kompaktné SUV je väčšinou postavené na menšom ráme alebo využíva samonosnú konštrukciu karosérie. 4x4 potom označuje vozidlá, ktoré využívajú pohon všetkých kolies. SUV, kompaktné SUV a vozidlá 4x4 ponúkajú v porovnaní s bežnými automobilmi špičkové schopnosti v teréne a tiež vyššiu jazdnú pozíciu, ktorá prináša lepší výhľad, väčšiu bezpečnosť a komfortnejšiu jazdu. Rad Jeep® je pre náročného vodiča odpoveďou. Definujte si svoje potreby a svoju víziu dobrodružstva, či už v meste alebo v teréne, a v modelovom rade Jeep® si nájdite presne ten automobil, ktorý vyhovuje vášmu životu. Originál. Pre autentický a inšpiratívny zážitok z jazdy, aký môže ponúknuť len Jeep®.

HYBRIDNÉ SUV: NOVÝ DRUH ZÁBAVY

Ste pripravený podniknúť dobrodružnú cestu na miesta, kde ste nikdy predtým neboli? Značka Jeep® predstavila svoje prvé plug-in hybridné SUV, ktoré vám otvárajú nové možnosti. Vďaka využitiu sily dvoch motorov, spaľovacieho a elektrického, ponúkajú hybridné vozidlá množstvo výhod pre vodičov, cestujúcich aj životné prostredie. Kombinácia dvoch motorov sa premieňa do lepšej účinnosti a výrazne znižuje emisie CO₂. Dokonca ponúka aj možnosť jazdy rýdzo na elektrickú energiu. Renegade a Compass sú prvými hybridnými SUV značky. Ich spaľovací motor je využívaný pre pohon predných kolies a elektromotor pre pohon zadných. Hybridné SUV môže byť dobíjané prostredníctvom kábla alebo počas jazdy pomocou generátora poháňaného spaľovacím motorom. Inovatívne hybridné usporiadanie zlepšuje celkovú účinnosť tiež tým, že vytvára elektrický pohon všetkých kolies, čo sa odráža v rýchlejšej odozve a väčších offroadových schopnostiach vďaka okamžitému krútiacemu momentu elektromotora.

ZISTIŤ VIAC

DIVOKÉ SRDCE, KULTIVOVANÁ DUŠA:
JEEP® RENEGADE

Kompaktné SUV s neohrozenou a zábavnou povahou, ktoré je doslova nabité energiou. S pohonom všetkých kolies a najnovšími technológiami je toto SUV pripravené na akúkoľvek výzvu.

ZISTIŤ VIAC

ZVOĽTE SI SVOJU CESTU:
JEEP® COMPASS

SUV, ktoré je pripravené vydať sa doslova akýmkoľvek smerom a akoukoľvek cestou. Stelesňuje ducha značky Jeep® svojím kompaktným dizajnom, priestranným interiérom a povahou. Je perfektným spoločníkom do mesta aj pre prípady, keď máte chuť vyraziť niekam za dobrodružstvom do prírody.

ZISTIŤ VIAC

PROTOTYP DOKONALOSTI:
JEEP® GRAND CHEROKEE

Najväčšie SUV v rade Jeep® poskytuje prvotriedny výkon, prémiový vzhľad a nadštandardný komfort a tiež široké možnosti výbavy a bezkonkurenčné schopnosti v teréne.

ZISTIŤ VIAC

NOVÁ PODOBA DOBRODRUŽSTVA:
JEEP® WRANGLER

Legenda, ikona, ktorá sa vyvinula, ale napriek tomu zostala verná svojim koreňom, historický míľnik, SUV, ktorým to všetko začalo: Jeep® Wrangler je stelesnením jazdy v teréne bez kompromisov, symbolom dobrodružstva, lásky k slobode a vzrušenia z jazdy v otvorenom aute, ktoré vás neprestane inšpirovať.

ZISTIŤ VIAC
image

KOMFORT A DOBRODRUŽSTVO:
UŽITE SI OBOJE NARAZ

Ak vyberáte SUV, má zmysel vyberať iba značku, ktorá sa môže pochváliť najväčším počtom ocenení, značku, ktorá vie, čo SUV znamená. Objavte úžasné SUV modely značky Jeep® a zažite slobodu ako nikdy predtým!