JEEP® 4x4: PRIPRAVENÝ NA AKÚKOĽVEK VÝZVU

Čím zložitejší terén, tým lepší pocit, že ste ho prekonali! Rad legendárnych off-roadov s pohonom všetkých kolies značky Jeep® tvorený modelmi Wrangler, Renegade, Compass, Cherokee a Grand Cherokee je pripravený sprevádzať vás na akejkoľvek ceste za dobrodružstvom. Nech už vám matka príroda postaví do cesty čokoľvek, s týmito modelmi to prekonáte. Značka Jeep® je jedným z popredných výrobcov terénnych vozidiel s pohonom všetkých kolies už viac ako 75 rokov. A tieto skúsenosti sú zárukou, že zdoláte akúkoľvek prekážku.
Ako je to možné? Odpoveďou je automatický trvalý pohon všetkých kolies. Ten sa v prípade potreby samočinne, bez vášho zásahu aktivuje, a vy tak môžete bezpečne ísť za každého počasia a na akomkoľvek povrchu. Systémy značky Jeep® využívajú spojku alebo medzinápravový diferenciál, ktoré umožňujú otáčať predné a zadné kolesá rôznou rýchlosťou. S úplnou dôverou tak vašu cestu zdoláte bez ohľadu na to, či je mokro, sneh alebo blato. Výkon sa na všetky kolesá prenáša prostredníctvom uzávierky diferenciálu, ktorá pomáha maximalizovať tok krútiaceho momentu na kolesá s lepšou trakciou. 

OFF-ROADY JEEP® A TERÉN: VZŤAH ZRODENÝ V BLATE

Mokro, blato alebo sneh: pre kolesá vášho Jeepu sú akékoľvek podmienky prechádzkou ružovou záhradou. A ak váš Jeep® nesie logo Trail Rated®, môžete si byť istí, že jeho schopnosti v teréne boli preverené radom náročných testov na najťažších terénnych trasách na svete.
Ste pripravení pri svojom dobrodružstve prekonať aj trochu vody? S vozidlami značky Jeep® si to rozhodne užijete! Zvýšené satie motora a dodatočné tesnenia karosérie zabránia vniknutiu vody do motora a kabíny a umožnia vám prekonať aj naozaj hlboké brody. A ak sa chystáte zdolávať prudké svahy, modely Trail Rated® vás ohromia presným riadením, držaním stopy a optimalizovaným rázvorom aj terénnymi uhlami. Viac informácií o certifikácii Trail Rated® nájdete tu.
Jazda v teréne vyžaduje, aby vozidlo disponovalo určitými schopnosťami a vodič určitými znalosťami. Modely Jeep® sú navrhnuté tak, aby si poradili v každej situácii. Na značku Jeep® a jej dlhoročné skúsenosti s výrobou vozidiel do terénu sa môžete spoľahnúť. A aby ste sa mohli aj vy na svoje dobrodružstvá v teréne náležite pripraviť, je pre vás pripravených niekoľko jednoduchých pravidiel a odporúčaní. Tiež sa môžete pozrieť do sekcie Často kladené otázky & Slovník pojmov .

ODPORÚČANIA PRE JAZDU V TERÉNE

NÁJDITE SI V TERÉNE SVOJU VLASTNÚ CESTU

Ak túžite po nenáročnom, pohodlnom dobrodružstve, vyberte bežné SUV. Ak ste však posadnutí jazdou v teréne, kúpte si skutočný off-road značky Jeep® a už nikdy nebudete musieť riešiť, že kopec pred vami je príliš prudký a klzký. S plne automatickým pohonom všetkých kolies sa budete môcť sústrediť len na zábavu. Off-road Jeep® 4x4 úplne hladko prepína medzi pohonom dvoch alebo štyroch kolies. K systému Selec-Terrain je pridaná funkcia Hill-descent Control pre bezpečné schádzanie kopcov a verzie Trailhawk sú navyše vybavené režimom jazdy Rock do ťažkého kamenistého terénu. Vďaka týmto prvkom získate maximálnu trakciu a priľnavosť k akémukoľvek povrchu, čo vám umožní ísť skutočne kamkoľvek.
Pre všetky bežné podmienky slúži režim prevodovky 4H (High range, vysoký rozsah), ak ale potrebujete väčší výkon a silný ťah v nízkych rýchlostiach, napríklad v extrémnych podmienkach alebo pri ťahaní prívesu, použite režim prevodovky 4L (Low range, teda plazivý prevod).
Pridaním ťažného zariadenia sa zvyšuje všestrannosť vášho vozidla. Môžete na ňom ťahať príves alebo umiestniť rad príslušenstva, ako napríklad nosič bicyklov.

VIAC O SYSTÉMOCH 4x4

JE ČAS VYRAZIŤ ZA NOVÝM DOBRODRUŽSTVOM:
OBJAVTE RAD VOZIDIEL JEEP® 4X4

Každá cesta je iná a každý potrebuje niečo iné. Začnite výberom off-roadu Jeep® 4x4 alebo SUV Jeep®, podľa toho, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Zoznámte sa s modelovou ponukou a pripravte sa na jazdu svojou vlastnou cestou.

WRANGLER 4x4

Wrangler, ikona značky Jeep®, je pripravený na nové dobrodružstvá. Wrangler ponúka dva odlišné systémy pohonu všetkých kolies s uzávierkami diferenciálov a odpojiteľným stabilizátorom prednej nápravy, ktoré vás dovedú doslova kamkoľvek, či už ide o vaše obľúbené tiché miesto v lese, cestu alebo tajné zákutia na brehu valiacej sa rieky.

ZISTITE VIAC

RENEGADE 4x4

Jeep® Renegade ponúka dva inovatívne systémy pohonu všetkých kolies, ktoré sú vybavené systémom odpojiteľného pohonu zadnej nápravy pre hladké prepínanie medzi pohonom dvoch a štyroch kolies. Oba systémy Jeep® Active Drive vás udržia v pohybe, aj keď má trakciu len jedno z kolies.

ZISTITE VIAC

COMPASS 4x4

Jeep® Compass ponúka dva systémy pohonu všetkých kolies, ktoré si poradia s akýmikoľvek podmienkami počasia. Systémy Jeep® Active Drive pokrývajú všetky základné potreby pre každodenného dobrodružstva. Compass Trailhawk® so štandardným pohonom Jeep® Active Drive Low je potom najschopnejším kompaktným SUV všetkých čias. V kombinácii so systémom riadenia trakcie Selec-Terrain získate prvotriedne schopnosti v teréne.

ZISTITE VIAC
image

JE ČAS NA NOVÉ DOBRODRUŽSTVO

Vydajte sa na cestu. Jeep® je pripravený uskutočniť ju s vami a poskytnúť vám maximálny zážitok v teréne. Objavte všetky modely z ponuky radu Jeep® a pripravte sa na prekonávanie nových limitov.