• Dve premiéry pre región EMEA: úplne nový Wrangler, štvrtá generácia legendárnej ikony značky Jeep; nový Jeep Cherokee pre rok 2019, nová verzia najschopnejšieho stredného SUV, ktoré prepísalo históriu vo svojej kategórii.
  • Európsky debut nového Jeep Grand Cherokee Trackhawk, najsilnejšieho SUV Jeep všetkých čias.
  • Trojica debutantov značky Jeep bude odhalená počas tlačovej konferencie Jeepu o 10.15 v utorok 6. marca na stánku Jeepu v hale 5. Živý internetový prenos bude dostupný na jeepgeneva2018.jeeppress-europe.com.
  • Nová špeciálna edícia Jeepu Compass Night Eagle sa predstaví po boku noviniek z modelových radov Renegade a Grand Cherokee.
  • Vystavené budú tiež štyri vozidlá vybavené originálnym príslušenstvom Mopar, medzi nimi aj nový päťdverový Wrangler Sahara s jedinečnými úpravami zlepšujúcimi jeho schopnosti v teréne.

Značka Jeep® bude mať opäť výrazné zastúpenie na každoročnom ženevskom autosalóne, na ktorom v roku 2018 predstaví tri dôležité novinky. Nový Wrangler a Cherokee budú v centre pozornosti ako premiéry pre región EMEA (Európa, Stredný Východ a Afrika), Grand Cherokee Trackhawk bude prvýkrát vystavený na autosalóne v Európe. Novinky predstavené v Ženeve znamenajú začiatok ďalšej kapitoly v mimoriadnej histórii americkej značky, ktorá sa od roku 1941 stala synonymom jazdy v teréne. Podrobnosti o novinkách Jeepu budú odhalené počas tlačovej konferencie v utorok 6. marca o 10.15 hod. v stánku Jeepu (hala 5). Živé vysielanie tlačovej konferencie bude k dispozícii na jeepgeneva2018.jeeppress-europe.com.

Nový Jeep Wrangler je hviezdou stánku Jeepu v Ženeve. V najnovšej štvrtej generácii si ikonický Jeep zachováva legendárne terénne schopnosti a DNA nezameniteľného originálu a zároveň pridáva nové, pokročilé motory, viac možností jazdy s vetrom vo vlasoch a rad pokročilých technológií pre lepšiu bezpečnosť a konektivitu. Na zvýraznenie svojej kultovej minulosti sa vedľa nového Wrangleru na stánku postaví Willys-Overland MB z roku 1941, teda auto, ktoré je všeobecne uznávané ako prvý Jeep a model, ktorý založil legendu americkej značky.

Regionálny debut nového Jeepu Cherokee Ženeve prináša nový, prémiový dizajn, ktorý je verný DNA Jeepu a zároveň prezentuje nový technologický obsah a pokročilé motory v ponuke. Prvýkrát sa v Európe predstaví aj Jeep Grand Cherokee Trackhawk - najsilnejšie a najrýchlejšie SUV v histórii Jeepu - poháňané preplňovaným motorom V8 s objemom 6,2 litra s výkonom 515 kW (700 k) a s krútiacim momentom 868 Nm.

Značka Jeep ďalej predstaví v Ženeve Jeep Compass Night Eagle - novú špeciálnu edíciu, ktorá prináša interiérové a exteriérové dekoratívne prvky v lesklej čiernej farbe, ktoré zvýrazňujú agresívnejšiu atmosféru a športovú príťažlivosť rafinovaného dizajnu stredného SUV od Jeepu. Nová špeciálna edícia dopĺňa rad Night Eagle, ktorý sa v posledných troch rokoch úspešne ponúkal v Európe pri modeloch Renegade, Cherokee, Grand Cherokee a Wrangler.

Vystavené budú tiež najnovšie prírastky do európskej ponuky Jeepu, vrátane modelu Renegade modelového roku 2018, ktorý je teraz ešte viac funkčný a má lepšiu konektivitu než kedykoľvek predtým. To vďaka aktualizovanému info-zábavnému systému, ktorý sa ponúka s 5,0-, 7,0- alebo 8,4-palcovým displejom, má nové navigačné, zábavné a komunikačné funkcie a nový obsah určený na zvýšenie komfortu jazdy a pohodlia cestujúcich. Špičková verzia Limited vystavená v stánku Jeep sa môže pochváliť exteriérom Carbon Black a novým interiérom Polar Plunge, poháňa ju 1,4-litrový motor MultiAir2 s výkonom 125 kW (170 koní).

Nový Grand Cherokee S - exkluzívna verzia so špeciálnym dizajnom inšpirovaným motoristickým športom, ktorý pridáva nové športové odhodlanie najviac oceňovanému SUV na svete - bude tiež v stánku Jeep v Ženeve. Je vybavený 3.0-litrovým dieselovým motorom Multijet II s výkonom 184 kW (250 k) a bielou karosériou Bright White Clear Coat, ktorú dopĺňa čierny interiér v kombinácii kože Nappa a semišu.

Prezentáciu Jeepu v Ženeve doplnia štyri vozidlá vybavené príslušenstvom Mopar - oficiálnym partnerom, ktorý je zodpovedný za popredajné a zákaznícke služby značky Jeep. Bude medzi nimi nový model Jeep Wrangler Sahara (päťdverová verzia), ktorý dostane špeciálnu individualizáciu na zlepšenie schopností v teréne, ďalej Renegade Longitude s exteriérom Hyper Green, Compass Trailhawk s exteriérom Spitfire Orange a Grand Cherokee Trailhawk s lakovaním Rhino.

Premiéra úplne nového Jeepu Wrangler v regióne EMEA

Ikonický Jeep Wrangler je teraz úplne nový a zároveň zostáva verný originálu a ponúka bezkonkurenčné, legendárne terénne schopnosti, ktoré boli ešte zlepšené oproti predchádzajúcej generácii.

Vo štvrtej generácii Jeep Wrangler znovu potvrdzuje svoju pozíciu nesporného šampióna v teréne a zároveň prináša komfort a jazdnú dynamiku na každodenné používanie. V závislosti od verzie ponúka nový Wrangler špecifické technické riešenia vrátane dvoch vyspelých systémov pohonu 4 × 4 - systém Command-Trac 4x4 s redukčnou prevodovkou s redukovaným prevodovým pomerom 2,72 : 1 (štandard pre Sport a Sahara) a Systém Rock-Trac 4x4 s ešte viac redukovaným prevodom "4LO" s pomerom 4 : 1, s uzávierkami diferenciálov Tru-Lok a s elektronickým rozpojením stabilizátorov (štandard pre Rubicon). Oba systémy sú aktívne s pripájaním pohonu 4 × 4 podľa potreby a umožňujú nepretržité monitorovanie a optimálne rozdeľovanie krútiaceho momentu na predné a zadné kolesá, aby mal vodič istotu v akýchkoľvek podmienkach.

Nový dizajn exteriéru tvoria okamžite rozpoznateľná mriežka s tradičným rebrovaním, kultové okrúhle svetlomety a štvorcové zadné svetlá, ktoré podčiarkujú charakteristický výraz modelu Wrangler - teraz s LED technológiou pre verzie Sahara a Rubicon. Tradičné sklopné čelné sklo a rôzne kombinácie strechy vrátane nového prémiového soft-topu, ešte ľahšej a skladnejšej pevnej strechy Freedom Top a novej strechy Sky One-Touch s elektrickým ovládaním, poskytujú ešte väčší pocit slobody z jazdy s vetrom vo vlasoch.

Interiér Jeepu Wrangler kombinuje autentický štýl, všestrannosť, komfort a intuitívnu obsluhu. Precízne remeselné spracovanie a vysoko kvalitné materiály sú použité v celej kabíne. Medzi dostupné komfortné funkcie patria textilné alebo kožené sedadlá s dekoratívnym prešívaním, ktoré sú teraz vybavené nastaviteľnými bočnicami a bedrovou opierkou, vyhrievané predné sedadlá a volant a tiež držiaky nápojov vzadu.

Funkčnosť a všestrannosť Jeepu sa prezentuje v novo navrhnutej stredovej konzole, ktorá teraz združuje volič prevodovky, redukčnej prevodovky a parkovaciu brzdu. Šikovné úložné riešenia sa nachádzajú v celom novom Wrangleri, patria medzi ne odolné sieťované kapsy po celej dĺžke dverí a mnohé možnosti odloženia telefónu. Úplne nový systém manažmentu nákladu Trail Rail umožňuje ľahký prístup k veciam v batožinovom priestore a poskytuje ďalšie možnosti na usporiadanie a zabezpečenie nákladu. Dve USB prípojky vpredu a dve v dosahu cestujúcich na zadnom sedadle poskytujú spojenie s mediálnym centrom.

Nový Jeep Wrangler ponúka tri nové systémy UconnectTM - UconnectTM 5, 7 a 8.4 NAV. Na výber je 5,0-, 7,0- alebo 8,4-palcový dotykový displejom so širokou ponukou komunikačných, zábavných a navigačných funkcií, ktoré si vodiči a cestujúci žiadajú. Novinkou je plnofarebný 7-palcový digitálny prístrojový panel vo verziách Sahara a Rubicon. Štvrtá generácia systém UconnectTM disponuje ľahkou obsluhou, lepším výpočtovým výkonom, rýchlejším spúšťaním aplikácii a displejmi, ktoré zobrazujú grafiku vo vysokom rozlíšení.

Wrangler štvrtej generácie vybavený systémami UconnectTM 7.0 alebo 8.4 NAV má kapacitný dotykový displej s vysokým rozlíšením a rozšírené funkcie rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, čím spája ikonický dizajn s pokročilou technológiou.

Bezpečnosť a ochrana boli kľúčovými oblasťami vývoja novej generácie Jeepu Wrangler, výsledkom je množstvo aktívnych a pasívnych bezpečnostných a asistenčných systémov vrátane sledovania mŕtveho uhla Blind-Spot Monitoring a detekcie premávky za vozidlom Rear Cross Path, parkovacích senzorov Park Assist vpredu a vzadu či zadnej kamery Park View s dynamickými vodiacimi čiarami.

Ďalšie informácie o novom Jeepe Wrangler budú k dispozícii na webových stránkach Jeep ihneď po tlačovej konferencii 6. marca.

Premiéra Jeepu Cherokee modelového roku 2019 v regióne EMEA

Evolúcia modelu Jeep Cherokee, najschopnejšieho športového úžitkového vozidla (SUV) strednej triedy a modelu, ktorý definoval túto kategóriu, sa môže pochváliť novým, autentickým a prémiovým dizajnom, ktorý je v súlade s DNA Jeepu a prináša ďalšie komfortné a funkčné vlastnosti pre všetkých členov posádky.

Cherokee modelového roku 2019 prináša každodennú praktickosť v spojení s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a ovládateľnosťou, nezávislým predným a zadným zavesením, špičkovou torznou tuhosťou karosérie, pokročilými motormi spojenými s deväťstupňovou automatickou prevodovkou alebo so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a rad bezpečnostných a asistenčných systémov, vrátane výstrahy pred čelným nárazom Active Forward Collision Warning, varovania pred opustením jazdného pruhu Active Lane Departure Warning či adaptívneho tempomatu Adaptive Cruise Control Plus.

Vo verzii na modelový rok 2019 prichádza model Jeep Cherokee s novým dizajnom exteriéru, ktorý vytvára prémiovú stránku značky, ale zároveň ostáva v súlade s ikonickým štýlom Jeepu. Prepracovaná karoséria má úplne svieži vzhľad s novou maskou, vizuálne ľahkou kapotou, s novými LED svetlometmi, dennými svetlami, hmlovými svetlami a zadnými svetlami. Dopĺňa ju modernizovaný interiér, ktorý bol prepracovaný pre viac pohodlia. Aktualizovaný kokpit modelu Jeep Cherokee získal nový a elegantný nádych, pričom zostal praktickým a pohodlným prostredím pre posádku. Prémiové ručne formované línie spájajú typické dizajnové prvky Jeepu s vysoko kvalitnými materiálmi a s precíznym remeselným spracovaním. Kokpit s orientáciou na vodiča je vybavený ľahko použiteľnými a užitočnými technológiami a tiež šikovnými a premyslenými úložnými priestormi. Poskytuje cestujúcim všetko, čo potrebujú na akékoľvek dobrodružstvo, za ktorým vyrazia. Objem batožinového priestoru sa tiež zlepšil a navyše ponúka ďalší pohodlný prídavný odkladací priestor, do ktorého sa poľahky zmestí výbava na každodenné dobrodružstvá. Prístup do batožinového priestoru je jednoduchší vďaka bezdotykovému výklopnému veku ovládanému pohybom nohy pod nárazníkom.

Jeep Cherokee dostáva tiež najnovšie systémy UconnectTM, ktoré poskytujú komunikačné, zábavné a navigačné funkcie.

V závislosti od výbavy môže byť Jeep Cherokee vybavený systémom UconnectTM s 5-palcovým alebo s novým 7-palcovým či 8,4-palcovým displejom, prípadne špičkovým UconnectTM 8.4 NAV. Všetky disponujú lepším výpočtovým výkonom, rýchlejším spúšťaním aplikácii a displejmi, ktoré zobrazujú grafiku vo vysokom rozlíšení. Systém UconnectTM umožňuje vodičovi ovládanie mnohých funkcií na palube priamo cez displej, vrátane klimatizácie a audiosústavy. Modely Jeep Cherokee vybavené systémami UconnectTM 7.0, 8.4 alebo 8.4 NAV disponujú tiež rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto.

Zákazníkom, ktorí hľadajú radosť z jazdy s vetrom vo vlasoch, akú dokáže poskytnúť iba Jeep, ponúka vynovený Cherokee aj naďalej dvojdielnu elektrickú strechu CommandView, ktorá je k dispozícii pre všetky stupne výbavy za príplatok. CommandView sa rozprestiera od čelného skla až po zadnú časť vozidla, čo umožňuje dokonalý výhľad na ceste aj v teréne.

K dispozícii je možnosť voľby z troch systémov pohonu všetkých kolies (Jeep Active Drive I, Jeep Active Drive II a Jeep Active Drive Lock), ktoré boli ďalej zlepšené s cieľom poskytnúť bezkonkurenčnú schopnosť jazdy v teréne alebo v akýchkoľvek poveternostných podmienkach. Disponujú aj technológiou odpojenia na zadnej nápravy, ktorá zlepšuje spotrebu paliva, keď schopnosti pohonu 4 × 4 nie sú potrebné. Aj tým si Jeep Cherokee udržuje miesto ako referenčné SUV strednej veľkosti.

Viac informácií o modeli Jeep Cherokee 2019 bude k dispozícii na webových stránkach Jeep ihneď po tlačovej konferencii Jeep 6. marca.

Európske predstavenie nového Jeepu Grand Cherokee Trackhawk

Treťou dôležitou novinkou Jeepu na ženevskom autosalóne je Grand Cherokee Trackhawk, najsilnejší a najrýchlejší Jeep všetkých čias, ktorý sa v Európe začne predávať koncom prvého polroka.

Poháňaný je preplňovaným 6,2-litrovým motorom V8 s výkonom 515 kW (700 k) pri 6 000 ot./min. a s krútiacim momentom 868 Nm v kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou TorqueFlite upravenou na prenos extrémne vysokého krútiaceho momentu. Grand Cherokee Trackhawk prináša brutálne výkony: 0 - 100 km/h za 3,7 sekundy, najvyššiu rýchlosť 289 km/h a brzdnú dráhu zo 100 km/h iba 37 metrov vďaka novému brzdovému systému Brembo. Dynamika a ovládateľnosť na cestách je na najvyššej úrovni aj vďaka systému Selec-Trac s piatimi jazdnými režimami a adaptívnym tlmičom Bilstein.

Exteriér nového modelu Jeep Grand Cherokee Trackhawk je agresívny a zároveň funkčný. Je zvýraznený rozšírenými blatníkmi vo farbe karosérie, agresívne tvarovanou kapotou s dvoma prieduchmi na odvod tepla a štvoricou koncoviek výfuku. Charakteristická vrchná mriežka masky chladiča so siedmimi štrbinami je ohraničená adaptívnymi bi-xenónovými svetlometmi, ktoré sú lemované špecifickým LED pásikom. Svetlomety verzie Trackhawk majú unikátnu lesklú čiernu výplň, čím sa zdôrazňuje ich vzhľad podobný šperku.

Vonkajší vzhľad je doplnený novými diskami kolies rozmeru 20 × 10 palcov s titánovým povrchom, ktoré odhaľujú výrazné žlté brzdové strmene Brembo, označením Supercharged na oboch predných dverách a nápisom Trackhawk na veku batožinového priestoru - oba s obrysom Liquid Titanium Chrome na matnom čiernom pozadí. Interiér sa inšpiroval vo svete automobilových pretekov a je navrhnutý tak, aby poskytoval komfortné prostredie: je spracovaný z prémiových materiálov s mäkčeným povrchom a doladený exkluzívnymi doplnkami v odtieni Light Black Chrome a obkladmi z uhlíkových vlákien. Prístroje pred vodičom tvorí 7-palcový digitálny panel (DID) s centrálnym otáčkomerom, rýchlomer so stupnicou do 320 km/h je na ľavej strane.

Stredový panel s novým 8,4-palcovým displejom UconnectTM disponuje rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto, obsahuje však aj exkluzívne pre Trackhawk navrhnuté podstránky Performance Pages, ktoré zobrazujú jazdné a výkonové parametre vozidla v reálnom čase.

Trackhawk ponúka sedadlá štandardne čalúnené kombináciu kože Nappa a semišu s vyšívaným logom Trackhawk. Nový Premium Metal Package je tiež štandardom a dopĺňa interiér vozidla dekoratívnymi prvkami zo skutočného kovu. Medzi ďalšie prémiové prvky interiéru patria: štandardne dodávané aktívne potlačenie hluku Active Noise Cancellation; prémiové čalúnenie stropu; kožou obšitá palubná doska, výplne dverí, stredová konzola a lakťová opierka; berberské koberce s logom Trackhawk a príplatkový zábavný systém pre pasažierov vzadu s dvoma obrazovkami, blu-ray prehrávačom a s dvoma rôznymi zvukovými systémami. Vrcholom je 825-wattové ozvučenie Harman Kardon s 19 reproduktormi a s dvoma subwoofermi.

Nový Jeep Grand Cherokee Trackhawk ponúka viac ako 65 bezpečnostných a asistenčných prvkov, vrátane funkcie Trailer Hitch Camera View at Speed, ktorá umožňuje majiteľom sledovať príves cez zadnú kameru počas jazdy; režimu Valet, ktorý umožňuje individualizovaný zážitok z jazdy; adaptívneho tempomatu Adaptive Cruise Control s funkciou zastavenia; pokročilého brzdového asistenta Advanced Brake Assist; sledovania mŕtveho uhla s detekciou premávky za vozidlom pri cúvaní Blind-spot Monitoring with Rear Cross Path Detection; varovania pred čelným nárazom aj vo vyšších rýchlostiach so zmiernením následkov nárazu Full-speed Forward Collision Warning with Crash Mitigation; predných a zadných parkovacích senzorov Park Assist; varovania pred opustením jazdného pruhu Lane Departure Warning-Plus a prípravy na kritické brzdenie Ready Alert Braking.

Okrem štandardnej výbavy je model Trackhawk vystavený na stánku Jeep v Ženeve doplnený exteriérom Redline, čiernymi kolesami s rozmerom 20 ×10 palcov a čiernym koženým interiérom Laguna.

Jeep Renegade modelového roku 2018: viac konektivity a funkčnosti

Nový Renegade modelového roku 2018, ktorý bol už nedávno uvedený na vybraných trhoch Európe, ponúka dôležité aktualizácie v oblastiach info-zábavného systému, funkčnosti a individualizácie - to z najschopnejšieho SUV vo svojej kategórii robí ešte zaujímavejšiu ponuku.

Hlavným pokrokom je uvedenie novej generácie systému UconnectTM s 5,0-, 7,0- a 8,4-palcovými displejmi - posledné dva s vysokým rozlíšením - ktorý ponúka širokú škálu navigačných, zábavných a komunikačných funkcií. Ďalšie inovácie sú zamerané na zlepšenie zážitku z jazdy a aj pohodlia cestujúcich.

Interiér je teraz ešte viac funkčný s prepracovaným stredovým panelom a s novými odkladacími priestormi. Nové čalúnenie sedadiel a nové materiály v interiéri poskytujú modernejší a rafinovanejší pocit.

Návštevníci stánku Jeepu sa budú môcť bližšie zoznámiť s vrcholnou verziou Limited s exkluzívnymi doplnkami exteriéru Carbon Black, ku ktorému je doladený interior Polar Plunge. Automobil zaujme svetlosivými koženými sedadlami a plnou výbavou vrátane 18-palcových zliatinových diskov, 8,4-palcového UconnectTM NAV, varovaním pred čelným nárazom Forward Collision Warning a varovaním pred opustením jazdného pruhu Lane Departure Warning (oba bezpečnostné systémy sú v štandardnej výbave). K príplatkovým prvkom patrí balík Winter Pack, ktorý obsahuje vyhrievané predné sedadlá a volant, a balík Parking Pack, ktorý je určený na pomoc pri parkovacích manévroch. Tvorí ho systém sledovania mŕtveho uhla s detekciou premávky za vozidlom pri cúvaní Blind Spot Detection with Rear Cross Path, zadná parkovacia kamera a samočinný parkovacím asistentom so schopnosťou zaparkovať kolmo aj paralelne Parallel & Perpendicular Park Assist.

ŠPECIÁLNE EDÍCIE


Jeep Compass Night Eagle

Nová špeciálna edícia Compassu Night Eagle má v stánku Jeepu v Ženeve premiéru v regióne EMEA. Táto špeciálna edícia sa vyznačuje špecifickou vizuálnou úpravou, ktorá prispieva k ešte exkluzívnejšiemu vnímaniu kompaktného SUV značky SUV. Jeep Compass, ktorý bol v Európe uvedený do predaja minulý rok v lete, predefinoval štandardy svojho segmentu a spojil užívateľsky prívetivú technológiu s legendárnym terénnymi schopnosťami americkej značky. V roku 2017 to bol druhý najpredávanejší model Jeepu v Európe - výsledok je o to pôsobivejší, že mu na to stačilo len šesť mesiacov od jeho uvedenia na trh.

Úpravy edície Night Eagle dávajú Compassu temnejší a športovejší výraz vďaka premyslenej aplikácii čiernych štylistických prvkov. Zvonka dominuje predná časť vybavená lesklou čiernou mriežkou chladiča a rámikmi hmlových svetiel. Vzhľad novej špeciálnej edície dotvárajú 18-palcové lesklé čierne kolesá, tónované sklá a špeciálne logo Night Eagle. Rovnaký "čierny" prístup pokračuje aj v interiéri s čiernymi vinylovo-textilnými sedadlami s nastaviteľnou bedrovou opierkou.

V Európe bude nový Compass Night Eagle dostupný od druhého štvrťroka 2018 s výberom spomedzi troch motorov. Medzi nimi je 1,4-litrový benzínový MultiAir2 Turbo so systémom Stop & Start s výkonom 103 kW (140 k) pri 5 000 ot./min. a s krútiacim momentom 230 Nm pri 1 750 ot./min. v spojení so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 4 × 2. Ponuka dieselov obsahuje dva motory MultiJet II - 1,6-litrový so systémom Stop & Start s výkonom 88 kW (120 k) pri 3 750 ot./min. a s krútiacim momentom 320 Nm pri 1 750 ot./min. (spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a s pohonom 4 × 2) a 2,0-litrový s výkonom 103 kW (140 k) pri 4 000 ot./min. a s krútiacim momentom 350 Nm pri 1 750 ot./min. (spojený s deväťstupňovou automatickou alebo so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a s pohonom 4 × 4). Mimo Európy bude ponuka obsahovať 2,4-litrový motor s výkonom 110 alebo 125 kW (150 alebo 175 k) s pohonom všetkých kolies a s deväťstupňovou automatickou prevodovkou.

V Ženeve vystavený nový Compass Night Eagle sa prezentuje lakovaním Redline a čiernym čalúnením v kombinácii vinyl/textil, poháňa ho 1,4-litrový benzínový motor MultiAir2 spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a s pohonom 4 × 2. Jeho plná výbava je zvolená tak, aby vytvorila komfortné a high-tech prostredie na palube. Obsahuje aj "Night Eagle Tech Pack", ktorý tvorí UconnectTM 8.4 NAV, zadná kamera Park View a automatická klimatizácia. Pre ešte športovejší vzhľad má vystavené auto hlavicu radiacej páky Mopar.

Jeep Grand Cherokee S

Jeep Grand Cherokee bude v centre pozornosti na ženevskom autosalóne so svojou exkluzívnou špeciálnou edíciou S - novou športovou interpretáciou najoceňovanejšieho SUV v histórii.

Nová limitovaná edícia vychádza z 26 rokov predajných úspechov a technologických rekordov, počas ktorých Grand Cherokee definoval segment prémiových SUV, ktorý v roku 1992 vytvoril a výrazne prispel k jeho popularizácii medzi zákazníkmi na celom svete. Na hlavných európskych trhoch je nová edícia S dostupná už od januára. Prémiový dizajn Jeepu Grand Cherokke dotvára novými športovými prvkami, exteriér je zvýraznený akcentmi Low Gloss Granite Crystal na logách, nápisoch, rámoch mriežky chladiča, prahoch, zadných svetlách a 20-palcových kolesách. Medzi ďalšie prvky patrí lesklá čierna mriežka, plné lemovanie okien a dvojitá koncovka výfuku s čiernym chrómovaným povrchom.

Atletický charakter modelu je ďalej zvýraznený športovým odpružením, ktoré je súčasťou štandardného balíka na riadenie jazdných vlastností.

Vo vnútri kabíny je Jeep Grand Cherokee S vyzdobený akcentmi v odtieni Anodized Gun Metal, čiernymi drevenými obkladmi a čiernym prístrojovým štítom s dekoratívnym prešívaním. Svetlé kovové pedále Mopar a čierne perforované sedadlá v štýle SRT čalúnené kožou Nappa s čiernym dekoratívnym prešívaním podčiarkujú jeho športový charakter.

Okrem špecifických štylistických prvkov obsahuje nová špeciálna edícia aj množstvo pokročilých používateľských technológií, ako je najnovšia verzia 8,4-palcového dotykového displeja UconnectTM. Jeho súčasťou sú rozhrania Apple CarPlay a Android Auto a umožňuje tiež ovládanie mnohých palubných funkcií vrátane klimatizácie a zábavného systému. K dispozícii je aj 7-palcový konfigurovateľný prístrojový panel a ozvučenie Alpine so subwooferom s celkovým výkonom 506 W a so štandardným aktívnym potláčaním okolitých ruchov na zlepšenie zážitku z počúvania na palube.

Ponuku motorov tvorí 3.0-litrový diesel Multijet II s výkonom 184 kW (250 k) a dva benzínové motory - 3.6-litrový V6 (210 kW/286 k) a 5.7-litrový V8 HEMI (259 kW/352 k). Všetky sú spojené s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Návštevníci stánku v Ženeve budú mať príležitosť vidieť Grand Cherokee S vo farbe Bright White Clear Coat s čiernym interiérom v kombinácii kože Nappa a semišu poháňaný 3,0-litrovým dieselovým motorom Multijet II s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

MODELY JEEP V ÚPRAVE MOPAR

V Ženeve debutuje aj nový päťdverový Jeep Wrangler Sahara s exteriérom vo farbe Steel Blue Metallic a špeciálnymi úpravami na zvýšenie legendárnych terénnych schopností kultového Jeepu od spoločnosti Mopar®. Špecifické off-roadové vybavenie obsahuje súpravu na zvýšenie svetlej výšky o 6 cm, 17-palcové off-roadové kolesá Road Gear, špeciálne tvarované zásterky, off-roadové prídavné svetlá, čierne rúrkové nášľapy na bokoch a ochranné prvky na podvozku. Vystavené vozidlo je ďalej upravené špeciálnou kozmetickou súpravou s mriežkou chladiča a krytmi zrkadiel, čiernymi prahmi, nálepkou "Flag" na prednej kapote a grafickými polepmi karosérie "Moab". Do prírody je vybavené šnorchlom, sieťovinovou skladacou strechou, čiernym vekom palivovej nádrže, 32-palcovým krytom rezervnej pneumatiky a logami Mopar®. Toto príslušenstvo poskytuje exkluzívny pohľad na stupeň výbavy Sahara a zlepšuje jeho terénne schopnosti. Ďalšími pridanými funkčnými prvkami prezentovaného Wrangleru sú stolík vo veku batožinového priestoru a špeciálne držadlá na jazdu s otvorenou strechou. Sedadlá čalúnené kožou Katzkin s výrazným prešívaním dodávajú kabíne exkluzívny a štýlový vzhľad.

Upravený Jeep Renegade vystavený v Ženeve s exteriérom Hyper Green vychádza zo stupňa výbavy Longitude a dostal tiež špeciálne zlepšenia do terénu. K tým patrí súprava na zvýšenie svetlej výšky o 3 cm, 16-palcové zliatinové kolesá a viacero dekoratívnych aj funkčných doplnkov vrátane bočných prahových nádstavcov, predných a zadných zásteriek, matného sivého polepu na prednej kapote a polepu "US Army Star" na dverách, matných sivých krytov zrkadiel, prednej mriežky a orámovania svetiel. Úpravu Mopar dotvárajú v interiéri matné sivé rámiky na palubnej doske a gumové rohože do každého počasia. Vystavený Jeep je vybavený 2,0-litrovým dieselovým motorom MultiJet II (103 kW/140 k) spojeným so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a so systémom Jeep Active Drive 4x4.

V centre pozornosti bude aj Jeep Compass Trailhawk s exteriérom Spitfire Orange vybavený špeciálnymi doplnkami Mopar, medzi ktoré patrí strešný nosič s držiakom na lyže. Interiér bol upravený s dôrazom na funkčnosť a obsahuje praktický organizér nákladu. Toto vozidlo je vybavené aj nášľapmi, čiernym koženým interiérom a 2,0-litrovým turbodieselovým motorom s výkonom 125 kW (170 k), ktorý je spojený s deväťstupňovou automatickou prevodovkou.

Aj najoceňovanejšie SUV vôbec dostalo jedinečnú úpravu Mopar: Jeep Grand Cherokee Trailhawk v stánku Jeepu je doladený koncovkou výfuku a nášľapmi, strešným nosičom s držiakom lyží a snoubordov a tiež šikovnou priehradkou v batožinovom priestore. Vystavené auto má exteriér Rhino, čierno-rubínovy kombinovaný interiér z kože a semišu a poháňa ho turbodieselový motor MultiJet II V6 s objemom 3,0 litra spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorý dosahuje výkon 184 kW (250 k). Štandardná výbava, ktorá umožňuje referenčné schopnosti mimo pevných ciest, obsahuje vzduchové odpruženie Quadra-Lift Air a systém pohonu všetkých kolies Quadra-Drive II so zadným elektronicky riadeným diferenciálom so zvýšenou svornosťou.

Stánok značky Jeep

Úplne nový a dvakrát väčší ako v minulosti, taký je aktuálny stánok Jeepu v Ženeve, umiestnený v hale 5. S elegantným a súčasným dizajnom je stánok rozdelený na dve tematické zóny, ktoré vyjadrujú dvojitú dušu americkej značky. Dobrodružná povaha a terénne schopnosti všetkých vozidiel Jeep sú zachytené na pravej strane využitím prírodných materiálov, ako sú drevo a blato. A zatiaľ na ľavej strane kamenné povrchy a lesklé čierne plochy vytvárajú výraznejšie mestskú atmosféru, ideálnu na prezentáciu luxusných a exkluzívnych modelov značky. Obidve oblasti sú v strede rozdelené sklenenou diagonálnou cestou s integrovanými LED svetlami.

FCA Bank

Návštevníkom sa prostredníctvom ilustrovaných materiálov rozdávaných v stánku Jeep predstaví tiež viacero produktov spoločnosti FCA Bank, ktorá pôsobí predovšetkým v sektore financovania automobilov. Spoločnosť pôsobí na všetkých hlavných európskych trhoch a aj vo Švajčiarsku so spoločnosťou FCA Capital Suisse SA. Podporuje predaj vozidiel koncernu Fiat Chrysler Automobiles ponukou inovatívnych programov financovania a lízingu určených pre siete predajcov, súkromných zákazníkov aj firmy.

Turín, 28. februára 2018