Jedinečný automobil určený pre každodenné dobrodružstvo sa môže pochváliť moderným dizajnom s nezameniteľnými štylistickými prvkami značky Jeep®, akými sú kultová sedemotvorová maska chladiča, kruhové svetlomety a lichobežníkové blatníky kolies.

Nový Jeep® Gladiator prezrádza svoje schopnosti na prvý pohľad. Konfigurácia Crew Cab ponúka 152centimetrov dlhú oceľovú korbu s integrovanými kotviacimi okami, ktorú je možné doplniť voliteľným nástrekom, organizérom a krytom pre všestranné možnosti uloženia nákladu.

Nový Jeep® Gladiator je jediným otvoreným pick-upom s pohonom všetkých kolies s ľahko obsluhovateľnou látkovou strechou, dvoma hard topami a jednoducho sklopným čelným oknom pre ešte väčšiu všestrannosť a slobodu. Zavesenie kolies bolo odladené pre ovládateľnosť a jazdný komfort na vozovke, avšak bez kompromisu k offroadovým schopnostiam. Bezkonkurenčné schopnosti Jeep® sú zaručené vďaka systémom pohonu všetkých kolies Command-Trac a Rock-Trac, tretej generácii náprav Dana 44, elektrickým uzávierkam predného a zadného diferenciálu Tru-Lock, v segmente úplne exkluzívnemu elektronicky odpojiteľnému stabilizátoru prednej nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.

Tradičné schopnosti Jeep® nie sú viditeľné len na exteriéri alebo na offroadových prvkoch, ale aj na pokročilých a hospodárnych pohonných jednotkách. Tie zahŕňajú zážihový motor 3.6 V-6 Pentastar s výkonom 285 k, ktorý je k dispozícii iba na trhoch mimo Európy, a tiež dieselový preplňovaný motor 3.0 EcoDiesel V-6 s výkonom 260 k, ktorý je určený európskym zákazníkom a poskytuje výkon aj účinnosť pre každodenné jazdy a offroadové dobrodružstvá. Nový Jeep® Gladiator ponúka pokročilé technológie, ako napríklad čelnú kameru pre lepší výhľad na prekážky na trase - u značky Jeep® vôbec prvýkrát -, štvrtú generáciu systému Uconnect™ s funkciami zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay, Android Auto (tieto aplikácie nie sú na slovenskom trhu podporované) a možnosť voľby 7- alebo 8,4palcovej dotykovej obrazovky so zoomováním pomocou prstov. Nový pick-up značky Jeep® je nabitý bezpečnostnými technológiami vrátane voliteľného sledovania mŕtvych uhlov s detekciou kríženia dráhy za vozidlom, varovania pred čelným nárazom Plus, adaptívneho tempomatu s funkciou zastavenia a štandardnej parkovacej kamery Parkview s dynamickým navádzaním, vďaka čomu je vodič dokonale pripravený na mesto aj na terén.

Vďaka viac ako 150 exkluzívnym doplnkom z portfólia Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar® (110 pre európsky trh) majú majitelia k dispozícii ohromujúce možnosti personalizácie. Nový Jeep® Gladiator sa u predajcov v regióne EMEA objaví v budúcom roku, a to vo výbavách Sport, Overland a Rubicon. Návštevníci tohtoročného stretnutia Camp Jeep® už však mali možnosť tento legendárny automobil preskúmať. Dvojica vystavených vozidiel bola v offroadovej výbave Rubicon so zážihovým motorom 3.6 a s bielou a čiernou karosériou. Obe vozidlá ponúkli jedinečnú personalizáciu vytvorenú značkou Mopar® špeciálne pre túto akciu.