Špičková bezpečnosť

Úplne nový Jeep® Compass obsahuje najnovšie asistenčné systémy vodiča, ktoré zaisťujú bezpečnosť nielen vás, ale aj všetkých cestujúcich a účastníkov cestnej premávky. 

Adaptivní tempomat

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat (ACC) je elektronický systém, ktorý upravuje rýchlosť vozidla a automaticky udržuje bezpečný odstup od vpredu idúcich vozidiel.

Udržování v jízdním pruhu

Udržovanie v jazdnom pruhu

Systém Lane Keep Assist je bezpečnostný prvok, ktorý pomáha udržiavať pozíciu vášho vozidla v jazdnom pruhu. Systém varuje vodiča a upravuje pozíciu vozidla pomocou brzdnej sily pôsobiacej na jednotlivé kolesá.

Autonomní řízení úrovně 2

Autonómne riadenie 2. úrovne

Premiéru u vozidla značky Jeep® má diaľničný asistent, systém autonómneho riadenia 2. úrovne, ktorý vám asistuje pri jazde na diaľnici alebo v oddelených pruhoch. Kombináciou adaptívneho tempomatu a udržiavania v jazdnom pruhu zaisťuje, že vaše vozidlo bude udržiavať správnu rýchlosť a odstup od okolitých vozidiel a zároveň aj pozíciu v jazdnom pruhu, dokonca aj v zákrutách.

Buďte na vozovke v bezpečí

Úplne nový Jeep® Compass je vybavený systémami podpory vodiča, ktoré boli navrhnuté tak, aby pomáhali dodržiavať pravidlá cestnej premávky a zachovávali bezpečnosť vás aj vašich cestujúcich.

DRIVER DROWSINESS DETECTION

Asistent pozornosti vodiča

Táto technológia predchádza možným zrážkam tým, že sleduje koncentráciu vodiča. Senzor detekuje únavu vodiča porovnávaním súčasného stavu s predchádzajúcimi 7 minútami jazdy. Ak pozornosť klesne pod prahovú hodnotu, na prístrojovom paneli sa rozsvieti výstražná kontrolka sprevádzaná zvukovou výstrahou, ktorá vodičovi odporúča prestávku a odpočinok.

AUTONOMOUS BRAKING WITH PEDESTRIAN RECOGNITION

Autonómne núdzové brzdenie s detekciou chodcov

Nový Jeep® Compass dokáže zabrániť kolízii s vozidlami, prekážkami a chodcami pomocou sady asistenčných systémov vodiča, akým je aj autonómne núdzové brzdenie. Táto technológia pomocou kamery a radaru detekuje a signalizuje prítomnosť vozidiel alebo osôb pred vozidlom a automaticky aktivuje brzdy s cieľom zabrániť nehode.

360° kamera

Nový parkovací asistent s 360° kamerou uľahčuje manévrovanie a parkovanie vďaka virtuálnemu pohľadu z vtáčej perspektívy.

CAMERA 360°