Jeep® fascinuje na festivale rýchlosti v Goodwoode 2019

Festival rýchlosti v Goodwoode je najväčšou oslavou motoristického športu a automobilovej kultúry a rozhodne by sa nezaobišiel bez značky Jeep® a jej vrcholných modelov z hľadiska inovácií, offroadových schopností a výkonu. Kompletnú prehliadku modelov ponúkne úplne jedinečným a exkluzívnym spôsobom plocha pred Goodwood House. Počas pretekov do vrchu potom predvedie svoj ohromný potenciál najvýkonnejšie SUV všetkých čias Jeep® Grand Cherokee Trackhawk.

Rekordný výkon: Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

Výkonová stránka značky Jeep® sa vždy týka schopnosti ľahko zdolať aj ten najnáročnejší terén, čo je vlastnosť, ktorá je charakteristická pre všetky jej modely. Jednou z hviezd pretekov do vrchu v Goodwoode bude Grand Cherokee Trackhawk, najrýchlejšie a najvýkonnejšie SUV značky Jeep® všetkých čias. Trackhawk s motorom 6.2 V8 turbo poskytuje výkon 710 k a krútiaci moment 868 Nm. Neprekvapia preto prvotriedne výkonové parametre v podobe zrýchlenia z 0 na 100 km/h iba za 3,7 sekundy, najvyššej rýchlosti 289 km/h a brzdnej dráhy zo stokilometrovej rýchlosti len 37 m, na čom má zásluhu okrem iného brzdový systém Brembo. Nie je náhodou, že tento model nedávno stanovil svetový rýchlostný rekord na ľade, 280 km/h na ruskom jazere Bajkal.

Čistá technológia v službách offroadového dobrodružstva a každodenného potešenia z jazdy: Jeep® Renegade Plug-in Hybrid

Jednou z tém, ktorými sa inžinieri značky Jeep® nepretržite zaoberajú, je zlepšenie legendárnych offroadových schopností v kombinácii s každodenným potešením z jazdy. A jedným z výsledkov ich práce je rozvinutie novej technológie využívajúcej čistý a tichý výkon elektromotora v službách offroadovej jazdy. Nové plug-in hybridné SUV Jeep® Renegade využíva vysoký krútiaci moment elektromotora a novú technológiu pohonu všetkých kolies (eAWD).

Offroadové testovacie jazdy s najúspešnejším radom SUV

Jeep® taktiež ponúka priestor s prekážkami a 6metrovým mostom pre offroadové jazdy so všetkými modelmi radu (Renegade, Compass, Grand Cherokee a samozrejme Wrangler) vo verzii Trailhawk, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre jazdu v teréne.

Osobitý charakter na vozovke aj v teréne

Výnimočný charakter každého SUV značky Jeep® je doslova predurčený pre personalizáciu, ktorá podčiarkuje jeho technické vlastnosti a zvýrazní výkon. Návštevníci expozície budú môcť obdivovať Compass Night Eagle a Wrangler 1941 designed by Mopar®. Prvý z modelov sa vyznačuje tmavým vzhľadom, ktorý je pre túto špeciálnu sériu typický. Vozidlo sa môže pochváliť doplnkami exteriéru v lesklo čiernom odtieni - predná časť, maska chladiča, okolie hmlových svetiel, rámčeky predných svetlometov a 19palcové zliatinové kolesá s diamantovou úpravou. Čiernu povrchovú úpravu majú tiež osobité rámčeky okien a špecifické logá. Vedľa Compassu Night Eagle sa predstaví nový Jeep® Wrangler 1941 designed by Mopar®, offroad so 100percentným schválením pre cestnú prevádzku v žltom odtieni Hella Yella. Wrangler 1941 je vybavený dielmi Jeep® Performance Parts: 2palcovým zvýšením podvozku, zvýšeným nasávaním motora (voliteľne), odolnými lištami proti kameňom, čiernymi prahmi dverí, čiernym viečkom palivovej nádrže a celoročnými koberčekmi. Konfiguráciu Mopar® dopĺňa polep kapoty „1941“ pripomínajúci zrodenie modelu Willys.

JEEP® NEWSLETTER

Sign up to get the latest updates about Jeep® events

JEEP® EVENTS

View all Jeep® events

JEEP® PARTNESHIPS

Jeep® is proud sponsor & partner of varouse teams and organizations