• Renegade 4xe a Compass 4xe sú prvými elektrifikovanými modelmi Jeep v regióne EMEA.
  • Plug-in hybridná technológia robí z nových modelov Jeep 4xe priekopníkov zelenej evolúcie značky Jeep.
  • Nové modely Jeep 4xe prinášajú väčšiu konektivitu, elektrifikáciu a potešenie z jazdy, a predovšetkým technológiu ohľaduplnú k životnému prostrediu.
  • Modely 4xe sú 100% elektrické a vhodné pre každodenné jazdy v mestskej premávke. Elektromotor s výkonom 60 k napájaný batériou s výkonom 11,4 kWh umožňuje v rýdzo elektrickom režime a s nulovými emisiami dojazd až 50 km*.
  • V oboch prípadoch sa jedná o 100 percentné originálne štvorkolky Jeep. Dvojica elektromotorov ponúka funkciu Powerloop, čo znamená, že pohon všetkých kolies je vždy pripravený pre zvládnutie náročnejších podmienok s úplnou istotou.
  • Pod označením 4xe sa ukrýva väčší výkon (až 240 k), potešenie z jazdy (najvyššia rýchlosť v rýdzo elektrickom režime dosahuje 130 km/h a v hybridnom režime 200 km/h*), nízka spotreba paliva (približne 2 l/100 km v hybridnom režime) a ohľaduplnosť k životnému prostrediu (v hybridnom režime dosahujú emisie CO2 menej ako 50 g/km*)
  • Modely Jeep 4xe sa v showroomoch Jeep v celej Európe predstavia počas septembra, a to v troch stupňoch výbavy - Limited, S a Trailhawk a v dvoch výkonových verziách - 190 a 240 k -, s radom najmodernejších technológií a prvkami bezpečnosti, exkluzívnymi funkciami elektrickej jazdy a riešeniami verejného a domáceho nabíjania s nabíjacou stanicou easyWallbox.
  • Pre nové modely vznikol nový komplexný systém, ktorý ponúka funkčnosť, konektivitu a rad praktických služieb. Systém ponúka veľmi jednoduché použitie a jeho cieľom je uviesť zákazníkov do sveta elektrifikovanej mobility. Jedná sa o veľmi hodnotný príspevok oddelenia e-Mobility, ktoré v rámci skupiny FCA koordinuje všetky aktivity spojené s elektrickou mobilitou.

Evolúcia značky Jeep® odráža jej základné hodnoty slobody, dobrodružstva, autentickosti a vášne, teda piliere, na ktorých stojí jej celosvetový ohlas. Posledný krok evolúcie značky Jeep vedie do sveta elektrifikácie. Túto evolúciu sprevádzalo niekoľko fáz, ktoré viedli k plug-in hybridnému pohonu, ktorý posúva legendárne schopnosti všetkých modelov značky do ďalšej dimenzie.

Značka Jeep bola vždy priekopníkom nových segmentov a technológií. Jej legenda začala v roku 1941 s modelom Willys-Overland, prvým masovo vyrábaným vozidlom s pohonom všetkých kolies, a pokračovala v roku 1949 s modelom Willys Wagon, ktorý stvoril segment športovo úžitkových vozidiel (Sport Utility Vehicle), teda SUV. 

Schopnosti vozidiel Jeep v teréne sú uznávané po celom svete. V priebehu rokov potom došlo k výraznému zlepšeniu komfortu, ovládateľnosti a konektivity vozidiel, a samozrejme aj k ďalšiemu vývoju schopností v teréne a na vozovke. Dnes podniká značka Jeep ďalší významný krok smerom k väčšej ohľaduplnosti k životnému prostrediu a k zníženiu celkových nákladov na vlastníctvo vozidla, a to uvedením nových plug-in hybridných elektrických vozidiel Renegade 4xe a Compass 4xe.

Úplne bezkonkurenčné hybridné riešenie dodáva modelom Jeep Renegade 4xe a Jeep Compass 4xe ďalšiu mieru slobody a ich schopnosti posúva do ďalšej dimenzie, čo je základná filozofia značky Jeep v zmysle elektrifikácie.

Viac informácií o Renegade 4xe nájdete zde.

Viac informácií  o Compass 4xe nájdete zde.

 

*Podľa cyklu NEDC2 – konkrétna hodnota sa môže líšiť v závislosti na výbave a verzii.