• Vrámci jedinečného online projektu #ROCKFUELED je predstavených šesť nových nádejných rockových kapiel.
  • Projekt odráža ducha značky Jeep® a jej oddanosť rockovej hudobnej scéne. Prebieha súbežne so sponzorstvom turné kapely Rolling Stones snázvom STONES - NO FILTER 2018.
  • Každá z účinkujúcich kapiel vytvorí originálnu skladbu na palube modelu Jeep® Compass, ktorá bude zverejnená na sociálnych sieťach značky.
  • Jedna z kapiel dostane šancu vystúpiť na hlavnej scéne akcie Camp Jeep® 2018 na rakúskom Red Bull Ringu, ktorá prebehne od 13. do 15. júla.
  • Účinkujúci pochádzajú z krajín, ktoré budú hostiť tohtoročné turné STONES - NO FILTER. Jedná sa o kapely Slydigs (Veľká Británia), Free Money (Veľká Británia), Odd Couple (Nemecko), The Midnight Revolution (Francúzsko), Manon Meurt (Česká republika) a L.Stadt (Poľsko).
  • Pre sledovanie prvej skladby projektu #ROCKFUELED od kapely Slydigs kliknite tu.

Značka Jeep® dnes predstavila veľmi vzrušujúci hudobný projekt, v rámci ktorého sa na palube modelu Jeep® Compass Limited budú prezentovať jedny z najhorúcejších mladých európskych kapiel.

Projekt beží súbežne s európskym turné kapely Rolling Stones nazvaným STONES - NO FILTER, ktoré prebehne od 17. mája do 8. júla. Vysoko originálny projekt #ROCKFUELED a predovšetkým výkony zapojených kapiel budú postupne zverejňované na sociálnych kanáloch značky. Členovia klubu Jeep® Owners Group (JOG) potom budú môcť hlasovať, ktorá kapela ich zaujala najviac. Pre zhliadnutie výkonu prvej súťažnej kapely Slydigs kliknite tu.

Kapela, ktorá z tohto hodnotenia vyjde ako najúspešnejšia, dostane príležitosť vystúpiť naživo na akcii Camp Jeep® 2018 - najväčšom stretnutí priaznivcov značky Jeep® a členov klubu Jeep® Owners Group, ktoré prebehne na rakúskom okruhu Red Bull Ring od 13. do 15. júla.

Projekt #ROCKFUELED predstaví celkom šesť nádejných mladých kapiel pochádzajúcich z krajín, ktoré hostia tohtoročné turné Rolling Stones. Len pre pripomenutie, toto už vypredané turné navštívi Veľkú Britániu, Nemecko, Francúzsko, Poľsko a Českú republiku.

Každá z účinkujúcich kapiel nahrá originálnu skladbu na palube kompaktného SUV Jeep® Compass počas jazdy po Londýne - meste, kde sa kapela Rolling Stones sformovala, - a ich výsledok bude raz týždenne prezentovaný na sociálnych sieťach značky Jeep®.

Jedinečný projekt #ROCKFUELED vznikol v spolupráci s portálom Noisey Vice a bol navrhnutý tak, aby zachytil dobrodružný, večný a skutočne medzinárodný charakter značky Jeep® ako aj jej oddanosť rockovej hudbe. Súčasne demonštruje užívateľsky priaznivú konektivitu, technológie a osobitý moderný dizajn modelu Compass.

Prvou kapelou je britská Slydigs. Táto kapela vyrástla na koreňoch beznádeje a prerazila iba vďaka láske k hudbe. Spoločne bojovala, smiala sa aj plakala celých desať rokov pred tým, než prišli gitary, koncerty a zoznamy VIP hostí. Slydigs tvoria súrodenci, bratia, čo je vidieť, počuť a ​​cítiť v každej note. Z každého akordu a slohy vyžaruje vášeň pre život. Ich skladby vás oslovia a majú vám čo povedať bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzate alebo do akej sociálnej triedy patríte.

Ďalšou zostavou projektu #ROCKFUELED bude opäť britská rocková kapela, alternatívna Indie rocková kapela Free Money. Od svojho založenia v roku 2016 má za sebou len pár koncertov, tie ale znamenali doslova búrku a pritiahli mimoriadnu pozornosť. Ich debutová skladba Headful bola počiatočným vyhlásením kapely, ktorá žije a dýcha s východným Londýnom. Free Money svojím rebelantstvom zajmú ​​každého, kto je v dosahu.

Treťou kapelou bude Odd Couple z Nemecka, ktorej členovia sa bavia životom a hraním na svoje nástroje. Kapela má za sebou celovečerné koncerty v Nemecku a vo Veľkej Británii, kde sa zúčastnila aj festivalu Great Escape v Brightone.

Midnight Revolution, pop/psychedelická rocková kapela z Francúzska predstavuje ďalšiu sľubnú zostavu, ktorá sa objaví na palube modelu Jeep® Compass. Jej protagonisti líčia svoju hudbu ako cestu v stroji času. Ostatne ich frontman má hlas, ktorý by si v komunite hippies 70. rokov asi svoje miesto nenašiel. Hudba tejto kapely preto nie je folková tak, ako by niekto čakal. Tichý pop okorenený štipkou psychedélie bol nedávno veľmi dobre prijatý prestížnym americkým rádiom/kanálom YouTube KEXP.

Piatu kapelou v zozname #ROCKFUELED bude Manon Meurt z Českej republiky, ktorej žánrom je shoegaze - alternatívny rock. Štruktúry, ktoré táto kapela stavia, sú oveľa vzdušnejšie a priepustnejšie ako to, čo nás doteraz naučil gitarový štýl shoegaze, čo dokazuje aj jej tohtoročné EP. Aj keď kapela ešte len začína, stihla už precestovať celú Európu a nadviazala spoluprácu s americkou punkovou legendou Garrettom Klahnom, spevákom z Texas Is The Reason, s ktorým účinkovala ako sprievodná kapela.

Poslednou kapelou zoznamu je L.Stadt (Poľsko, žáner: rock, country, psychedelický rock). Kapela založená v meste Lodž v roku 2003 vydala už dva štúdiové albumy, L.Stadt (2008) a EL.P (2010), a EP s názvom You Go tta Move (2013). Kapela zožala uznanie a kritici v Poľsku ju vyzdvihujú ako veľkú nádej poľskej alternatívnej hudby. Kapela vystupovala aj na hlavných festivaloch v Poľsku a zahraničí vrátane Open'er Festival, PKO BP London Live vo Wembley Aréne a SXSW v USA.

Turín, 21. mája 2018