Značka Jeep® a skupina LEGO predstavili najnovší model LEGO® Technic™ v podobe jedinečného modelu Jeep Wrangler Rubicon.

Nový model LEGO Technic Jeep Wrangler ponúka priaznivcom stavebnice LEGO všetkých vekových skupín skutočne vzrušujúci zážitok zo stavby, ktorý zahŕňa zostavenie off-roadového podvozka a riadenia alebo inštaláciu robustných pneumatík či klasickej sedemotvorovej masky chladiča.
 
Model pozostávajúci z 665 dielov ponúka po dokončení rad funkcií. Možnosť riadenia pomocou prstov a špičkový výkyv náprav umožňujú zdolávanie najrôznejších prekážok.
 
LEGO Technic Jeep Wrangler je určený priaznivcom značiek Jeep a LEGO od 9 rokov. K dispozícii bude od 1. januára 2021, a to internetových stránkach LEGO.com, v obchodoch LEGO a u všetkých predajcov LEGO, pričom cena bola stanovená na $49.99 (49.99€ / £44.99).
 
„Jeep Wrangler je ikonou offroadového sveta,“ povedal Lars Thygesen, dizajnér radu LEGO Technic. „Rubicon navyše zahŕňa celý rad ikonických detailov, ktoré fanúšikovia milujú, a bolo preto veľmi dôležité, aby sme do tejto repliky LEGO Technic zahrnuli všetky autentické a výkonnostné prvky skutočného vozidla. Verím, že fanúšikovia LEGA a milovníci automobilov si užijú všetky prvky modelu vrátane zavesenia kolies, navijaku a karosérie s otvorenou strechou, ktoré sme vyvinuli spoločne s dizajnérskym tímom značky Jeep.“
 
„Keď sa spýtate ktoréhokoľvek majiteľa modelu Jeep Wrangler, celkom iste vám povie, že jeho vozidlo je len väčšou verziou tejto novej stavebnice LEGO,“ povedal Mark Allen, riaditeľ dizajnu značky Jeep. „Koncepcia nového modelu Jeep Wrangler umožňuje majiteľom z vozidla čokoľvek odstrániť, vrátane strechy alebo dverí, alebo ho naopak doplniť, prípadne prekonfigurovať prostredníctvom nových dielov Mopar a potom zase zostaviť. Toto LEGO Technic Jeep Wrangler by malo našim priaznivcom priniesť novú úroveň radosti a inšpirovať budúcich dizajnérov.“


LEGO Group

Poslaním značky LEGO je inšpirovať a rozvíjať prostredníctvom sily hry. LEGO systém je založený na kockách LEGO, ktoré deťom a fanúšikom umožňujú postaviť čokoľvek, čo si dokážu predstaviť.

Spoločnosť LEGO založil v Billunde v roku 1932 Ole Kirk Kristiansen. Jej názov je odvodený z dánskych slov LEg GOdt, čo znamená „Hrajte sa dobre“. Lego Group je aj dnes rodinnou spoločnosťou so sídlom v Billunde. Jej výrobky sa ale predávajú vo viac ako 130 krajinách sveta. Pre ďalšie podrobnosti navštívte stránku www.LEGO.com.
 
Značka Jeep

Značka Jeep má za sebou legendárnu 80 ročnú históriu. Zameriava sa na výrobu autentických SUV so schopnosťami, remeselným spracovaním a všestrannosťou, ktoré majiteľom umožňujú zdolávať neobyčajné cesty. Značka Jeep je tak otvorenou výzvou žiť život naplno, a to tým, že ponúka celý rad vozidiel, ktoré svojim majiteľom poskytujú pocit bezpečia a istotu zdolania akýchkoľvek prekážok.


Modelový rad Jeep dnes tvoria modely Cherokee, Compass, Gladiator, Grand Cherokee, Renegade a Wrangler. Pre naplnenie potrieb zákazníkov po celom svete sú všetky modely predávané mimo Severnú Ameriku k dispozícii s riadením vľavo aj vpravo, a ponúkajú možnosť osadenia zážihovým alebo dieselovým motorom. Jeep je súčasťou portfólia značiek ponúkaných skupinou Fiat Chrysler Automobiles.