Ďalšia úroveň ochrany

Cestujte s úplným pokojom. Nový Jeep® Compass 4xe Plug-in hybrid je vybavený poslednou generáciou asistenčných systémov, ktoré zaisťujú bezpečnosť cestujúcich aj všetkých účastníkov premávky.

ADAPTIVE CRUISE CONTROL

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat ACC je najmodernejší elektronický systém, ktorý upravuje rýchlosť vozidla tak, aby bol zaistený bezpečný odstup od vpredu idúcich vozidiel.

LANE KEEP ASSIST

Sledovanie jazdných pruhov

Vďaka systému udržiavania v jazdnom pruhu bude jazda opäť o niečo bezpečnejšia. Systém upozorní vodiča, že neúmyselne opúšťa jazdný pruh a zároveň vykoná korekciu s cieľom zachovať pôvodnú trajektóriu vozidla.

HIGHWAY ASSIST SYSTEM

Diaľničný asistent

Diaľničný asistent (HAS) kombinuje adaptívny tempomat a technológiu udržiavania v jazdnom pruhu, aby zabezpečil maximálnu bezpečnosť pri jazde po diaľnici. Systém zaisťuje udržiavanie správnej rýchlosti a odstupu od vpredu idúcich vozidiel, a to aj v zákrutách. Systém nenahrádza vodiča, ten musí mať vždy ruky na volante a sledovať vozovku pred sebou. Táto technológia predstavuje autonómne riadenie 2. úrovne, ktoré prináša vyspelejšiu podporu vodiča a väčšiu bezpečnosť.

Vždy ostražitý

Nový Jeep® Compass 4xe Plug-In hybrid využíva technológie, ktoré dohliadajú na vodiča sledovaním jeho pozornosti a automaticky brzdia. Zaisťujú tak najvyššiu úroveň bezpečnosti nielen pre vodiča, ale aj všetkých účastníkov premávky.

Bezpečnosť k vašim službám

Úplne nový Jeep® Compass 4xe Plug-in hybrid využíva prednú kameru, softvér pre rozpoznávanie obrazu a rad snímačov pre pozorovanie zmien na vozovke. Dostávajte zvukové a vizuálne výstrahy a nechajte elektroniku vykonávať korekcie v riadení či brzdiť a zaistiť tak vašu bezpečnosť bez ohľadu na vozovku.

Asistent pozornosti vodiča

Udržať si pozornosť za volantom predstavuje najjednoduchší spôsob, ako zamedziť kolíziám. Nový Jeep® Compass Compass 4xe Plug-In Hybrid je vybavený asistentom pozornosti vodiča, ktorý porovnáva údaje každých sedem minút a neustále sleduje správanie vodiča. Ak systém zaznamená pokles koncentrácie vodiča pod prahovú hodnotu, automaticky mu navrhne prestávku pomocou zvukovej a vizuálnej výstrahy.

AUTONOMOUS BRAKING WITH PEDESTRIAN RECOGNITION

Autonómne núdzové brzdenie s rozpoznávaním chodcov

Zastavenie v správnej chvíli môže znamenať rozdiel medzi nehodou alebo tesným vyhnutím sa kolízii. Jeep® Compass 4xe Plug-In hybrid využíva kameru a radar na prednej časti, ktoré odhaľujú vozidlá, prekážky a dokonca aj chodcov a v prípade, že vodič nereaguje dostatočne rýchlo, môžu aktivovať autonómne núdzové brzdenie s cieľom nehode zabrániť, alebo aspoň zmierniť jej následky.

360° kamera

Manévrujte ľahšie, rozhodnejšie a s väčším pokojom, vďaka pohľadu na vozidlo z vtáčej perspektívy a novému parkovaciemu asistentovi s 360° kamerou.

360° CAMERA

Spotreba paliva radu Jeep® Compass 4xe (l/100 km): 1,9 - 2,0; emisie CO2 (g/km): 44 – 47. Hodnoty schválené na základe merania/korelácie v cykle NEDC. Hodnoty slúžia pre porovnanie medzi vozidlami.

Často kladené otázky (FAQ)

Technológia 4xe

Aké typy elektrických a hybridných motorov existujú?

• ICE: motor s vnútorným spaľovaním je tradičný tepelný motor (spaľujúci benzín, naftu a pod.), u ktorého sa spaľovanie paliva aktivuje oxidačným činidlom (obvykle vzduchom), a to vo vnútri spaľovacieho priestoru.
• MHEV: kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batéria je dobíjaná spaľovacím motorom a regeneratívnym brzdením. Neumožňuje však jazdu v rýdzo elektrickom režime.
• HEV: kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batéria je dobíjaná spaľovacím motorom a regeneratívnym brzdením. Výkon batérie umožňuje jazdu na krátke vzdialenosti v rýdzo elektrickom režime.
• PLUG-IN HIBRID: kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batériu je možné dobíjať aj z externého zdroja (napríklad zo zásuvky) a prostredníctvom regeneratívneho brzdenia. Batéria umožňuje aj dlhšie cesty v rýdzo elektrickom režime.
• BEV: trakcia je poskytovaná výlučne elektromotorom. Jazda je teda v rýdzo elektrickom režime a dobíjanie je tak možné výhradne z externého zdroja elektriny a regeneratívnym brzdením.
•REEV: disponuje malým spaľovacím motorom poháňajúcim generátor, ktorý dobíja batérie a umožňuje väčší dojazd v prípade nízkeho stavu nabitia batérie.

Prečo ste sa rozhodli pre plug-in hybridné riešenie?

Plug-In hybridy predstavujú jedno z najlepších riešení, ktoré využíva silné stránky spaľovacieho motora a elektromotora. Okrem toho, v hybridnom svete plug-in hybridy umožňujú optimálnu rovnováhu medzi dojazdom v rýdzo elektrickom režime, časom nabíjania, spotrebou paliva, jazdnými vlastnosťami a výkonom.

Aké sú hlavné výhody plug-in hybridných vozidiel?

Plug-in hybridné vozidlá ponúkajú množstvo výhod elektrických vozidiel, ako sú nízke prevádzkové náklady, tichá jazda a nulové emisie v prípade jazdy v rýdzo elektrickom režime, navyše ale na dlhých cestách poskytujú flexibilitu konvenčného spaľovacieho motora a ich batérie nemusia byť dobíjané z externého zdroja. Kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora umožňuje takisto dosiahnuť väčšieho krútiaceho momentu a výkonu než u konvenčných veľkoobjemových motorov. Jeep 4xe predstavuje veľmi pokročilé riešenie, ktoré zvýši výkon a jazdný komfort a súčasne zaistí nižšie prevádzkové náklady a emisie ako u vozidiel s tepelným motorom.

Akým druhom elektrického vozidla je Jeep® Renegade 4xe?

Jeep®Renegade je plug-in hybridným elektrickým vozidlom 4x4 so zážihovým motorom poháňajúcim predné kolesá a elektromotorom poháňajúcim zadné kolesá, čo sa prejavuje v lepších offroadových schopnostiach. Dvojica motorov spolupracuje a ich činnosť je riadená automatický manažmentom vozidla. Elektromotor je poháňaný batériou s výkonom 11,4 kW, ktorá sa dobíja počas jazdy regeneratívnym brzdením, je ju však možné dobíjať aj externe z elektrickej siete. Batéria umožňuje vozidlu pracovať v rýdzo elektrickom režime, a to až (50 km) 30 míľ, avšak za predpokladu, že je plne nabitá. Ak sa úroveň batérie blíži k nule, zážihový motor ju dobije počas jazdy, aby bola zaistená nepretržitá dostupnosť pohonu 4xe.

Aké špecifické technológie sú ponúkané u modelu Jeep® Renegade 4xe v porovnaní s tradičnými modelmi tohto radu?

Modely Jeep® 4xe umožňujú vodičovi ísť v niekoľkých režimoch: elektrickom, hybridnom a tiež e-Save, ktorý udržuje nabitú batériu. K dispozícii sú e-funkcie, ako napríklad eco-coaching, regeneratívne brzdenie a predbežné spustenie klimatizácie (aktivované prostredníctvom mobilného telefónu alebo špecifického časovača v infotelematike vozidla). Modely 4xe sú navyše vybavené špecifickými prvkami, vrátane vyhradeného prístrojového panela, odbornej sekcie v infotelematickom 8,4 palcovom systéme a novým režimom Sport systému Selec-Terrain, ktorý zvyšuje výkon vozidla pridaním výkonu motora a zlepšením odozvy riadenia.

Je Jeep® Renegade 4xe k dispozícii aj vo verzii Trail Rated?

Áno, nové modely Jeep® 4xe sú najschopnejšími plug-in hybridnými SUV Jeep® na trhu. Elektrifikácia zlepšuje ich legendárne schopnosti vďaka navýšeniu krútiaceho momentu elektrickým motorom a extrémnej presnosti v počiatočných fázach rozjazdu a počas jazdy v náročnom teréne, kde je vyžadovaná redukcia.

Aké sú kľúčové vlastnosti nových modelov Jeep® 4xe z hľadiska konektivity?

Modely Jeep® 4xe sú ponúkané s najmodernejšími systémami konektivity. Jeep® Renegade 4xe štandardne ponúka služby UConnect Services a poskytuje inovatívne služby týkajúce sa bezpečnosti, ochrany a pohodlia. Systém Uconnect zákazníkom umožňuje získavať informácie o stave vozidla prostredníctvom špecifickej aplikácie My Uconnect pre smartfóny*. V tejto aplikácii majú zákazníci modelu Jeep® 4xe možnosť nájsť najbližšiu dobíjaciu stanicu a nastaviť si teplotu v interiéri.

Je objem batožinového priestoru ovplyvnený systémom 4xe?

Nie. Objem batožinového priestoru je rovnaký ako u štandardných verzií Jeep Renegade so spaľovacím motorom.

Dobíjanie – otázky a odpovede

Ako dlho trvá dobitie batérie?

Čas dobíjania na maximálnu úroveň nabitia je približne 1,6 hodiny pri využití rýchlonabíjania (vysokonapäťový nástenný box alebo verejná dobíjacia stanica) až približne 3 hodiny pri nabíjaní z domácej elektrickej zásuvky.

Má systém režim rýchleho dobíjania alebo len štandardný režim dobíjania?

Dobíjací systém umožňuje rýchlonabíjanie až 7,2 kW.

Možno nabíjanie nejako individuálne nastaviť?

Áno, a to prostredníctvom palubného infotainmentu Uconnect alebo aplikácie My Uconnect zo smartfónu. Pri dobíjaní doma treba nastaviť preferovaný čas dobíjania (napr. cez noc) alebo zvoliť úroveň výkonu dobíjania.

Čo sa stane, keď sa počas cesty batéria vybije?

Ak sa počas jazdy batéria vybije, automaticky sa štartuje spaľovací motor a v jazde sa pokračuje. Systém bol ale navrhnutý tak, aby zaisťoval vždy minimálnu úroveň nabitia a zachoval tak schopnosti 4x4.

Čo sa stane, keď vodič zabudne dobiť batériu?

Spaľovací motor sa automaticky zapne a zaistí dobitie batérie vozidla. Vďaka tomu sú vždy zaistené schopnosti 4x4.

Ovplyvňuje vonkajšia teplota akýmkoľvek spôsobom stav batérie?

Batérie boli navrhnuté tak, aby fungovali správne pri všetkých priemerných teplotách počas roka. Autonómia môže byť nižšia v dôsledku vystavenia vozidla veľmi vysokým teplotám po dlhú dobu, pretože vozidlo bude energiu využívať na chladenie batérií. Podobne je tomu aj pri veľmi nízkych teplotách, kedy sa energia spotrebováva na ohrev batérií. Batérie môžu byť vystavené teplotám až -40°C.

Koľkými spôsobmi je možné vozidlo dobíjať?

Vozidlo sa dobije počas jazdy alebo pripojením k externému zdroju elektriny.

Ako sa modely Jeep® Renegade 4xe dobíjajú počas jazdy?

1- regeneratívne brzdenia: vozidlo využíva regeneratívne brzdenie, ktoré prevádza kinetickú energiu vozidla na elektrickú, ktorú potom využíva na dobíjanie batérií. Kinetická energia je u konvenčných vozidiel marená v brzdách a premieňaná na teplo. Elektromotory spotrebúvajú energiu pre pohyb. Ak táto energia nie je potrebná, napríklad pri spomaľovaní, brzdná sila sa použije obrátene na pohon elektromotora a tým na výrobu elektriny. Tento proces je známy ako regeneratívne brzdenie a generovanú elektrickú energiu prevádza do batérie. Za správnych podmienok je možné vďaka regenerácii energie predĺžiť autonómiu vozidla o viac než 10%.
2- režim e-Save: nastavením tohto systému na voliči hybridného pohonu u modelov Jeep Renegade 4xe systém udržuje batérie na určitej úrovni nabitia alebo ich môže dobíjať až do nastavenej prahovej hodnoty.

Ako sa modely Jeep® Renegade 4xe dobíjajú z externej elektrickej zásuvky?

Každý Jeep® Renegade 4xe je vybavený káblom pre domáce dobíjanie (nazývaný ako Mode 2), ktorý sa prepojí so zásuvkou vozidla (označená ako Type 2). Ak teda máte v garáži alebo pred domom k dispozícii bežnú elektrickú zásuvku, môžete tam Jeep® Renegade 4xe nabíjať. Batérie sa dobíjajú jednosmerným prúdom, preto napájací systém palubnej siete elektromobilu konvertuje tento striedavý prúd zo zásuvky na jednosmerný. Palubná nabíjačka prevádza striedavý prúd na jednosmerný dobíjací prúd. Prostredníctvom infotelematického systému Uconnect 8.4“ NAV alebo vhodnej aplikácie My Uconnect, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu je možné nastaviť dobu dobíjania a maximálnu prahovú hodnotu, ktorú potrebujete včleniť do svojho domáceho systému. Pre rýchlejšie dobíjanie máte možnosť nainštalovať si domáci nástenný box čiže Wallbox, ktorý dobíja vozidlo rýchlejšie ako bežná zásuvka. Wallbox sa inštaluje veľmi ľahko (nie je k tomu potrebný špecializovaný elektrikár), len ho musíte pripojiť k domácej zásuvke.

Aké vybavenie si musím doplniť?

• V štandarde vozidla je domáci nabíjací kábel. Všetky vozidlá Jeep 4xe sú už vybavené štandardným dobíjacím káblom pre domáce dobíjanie, to znamená takým, ktorý je možné pripojiť k domácej elektrickej zásuvke. • Voliteľným je vysokonapäťový dobíjací kábel Type 3, ktorý dovoľuje nabíjanie vozidiel 4xe z verejnej dobíjacej stanice.

Čo znamená kWh?

kWh znamená kilowatt hodina, čo je miera energie, ktorá môže byť uložená v batérii. Pre daný automobil bude mať batéria s vyššou kapacitou alebo viac kWh väčšiu autonómiu a/alebo lepší výkon. U danej kapacity sa skutočná autonómia bude líšiť v závislosti na štýle jazdy a okolitých podmienkach.

Môžu byť elektrické vozidlá dobíjané počas dažďa?

Dobíjací proces pri bežnom použití je úplne bezpečný, a to aj za dažďa. Používateľ nie je vystavený riziku úrazu elektrickým prúdom.