Ďalšia úroveň ochrany

Cestujte s úplným pokojom. Nový Jeep® Compass 4xe Plug-in hybrid je vybavený poslednou generáciou asistenčných systémov, ktoré zaisťujú bezpečnosť cestujúcich aj všetkých účastníkov premávky.

ADAPTIVE CRUISE CONTROL

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat ACC je najmodernejší elektronický systém, ktorý upravuje rýchlosť vozidla tak, aby bol zaistený bezpečný odstup od vpredu idúcich vozidiel.

LANE KEEP ASSIST

Sledovanie jazdných pruhov

Vďaka systému udržiavania v jazdnom pruhu bude jazda opäť o niečo bezpečnejšia. Systém upozorní vodiča, že neúmyselne opúšťa jazdný pruh a zároveň vykoná korekciu s cieľom zachovať pôvodnú trajektóriu vozidla.

HIGHWAY ASSIST SYSTEM

Diaľničný asistent

Diaľničný asistent (HAS) kombinuje adaptívny tempomat a technológiu udržiavania v jazdnom pruhu, aby zabezpečil maximálnu bezpečnosť pri jazde po diaľnici. Systém zaisťuje udržiavanie správnej rýchlosti a odstupu od vpredu idúcich vozidiel, a to aj v zákrutách. Systém nenahrádza vodiča, ten musí mať vždy ruky na volante a sledovať vozovku pred sebou. Táto technológia predstavuje autonómne riadenie 2. úrovne, ktoré prináša vyspelejšiu podporu vodiča a väčšiu bezpečnosť.

Vždy ostražitý

Nový Jeep® Compass 4xe Plug-In hybrid využíva technológie, ktoré dohliadajú na vodiča sledovaním jeho pozornosti a automaticky brzdia. Zaisťujú tak najvyššiu úroveň bezpečnosti nielen pre vodiča, ale aj všetkých účastníkov premávky.

Bezpečnosť k vašim službám

Úplne nový Jeep® Compass 4xe Plug-in hybrid využíva prednú kameru, softvér pre rozpoznávanie obrazu a rad snímačov pre pozorovanie zmien na vozovke. Dostávajte zvukové a vizuálne výstrahy a nechajte elektroniku vykonávať korekcie v riadení či brzdiť a zaistiť tak vašu bezpečnosť bez ohľadu na vozovku.

Asistent pozornosti vodiča

Udržať si pozornosť za volantom predstavuje najjednoduchší spôsob, ako zamedziť kolíziám. Nový Jeep® Compass Compass 4xe Plug-In Hybrid je vybavený asistentom pozornosti vodiča, ktorý porovnáva údaje každých sedem minút a neustále sleduje správanie vodiča. Ak systém zaznamená pokles koncentrácie vodiča pod prahovú hodnotu, automaticky mu navrhne prestávku pomocou zvukovej a vizuálnej výstrahy.

AUTONOMOUS BRAKING WITH PEDESTRIAN RECOGNITION

Autonómne núdzové brzdenie s rozpoznávaním chodcov

Zastavenie v správnej chvíli môže znamenať rozdiel medzi nehodou alebo tesným vyhnutím sa kolízii. Jeep® Compass 4xe Plug-In hybrid využíva kameru a radar na prednej časti, ktoré odhaľujú vozidlá, prekážky a dokonca aj chodcov a v prípade, že vodič nereaguje dostatočne rýchlo, môžu aktivovať autonómne núdzové brzdenie s cieľom nehode zabrániť, alebo aspoň zmierniť jej následky.

360° kamera

Manévrujte ľahšie, rozhodnejšie a s väčším pokojom, vďaka pohľadu na vozidlo z vtáčej perspektívy a novému parkovaciemu asistentovi s 360° kamerou.

360° CAMERA

Spotreba paliva radu Jeep® Compass 4xe (l/100 km): 1,9 - 2,0; emisie CO2 (g/km): 44 – 47. Hodnoty schválené na základe merania/korelácie v cykle NEDC. Hodnoty slúžia pre porovnanie medzi vozidlami.