BEZPEČNOSTNÉ ŠTANDARDY JEEP®

Jeep® Compass e-Hybrid sa spolieha na širokú škálu prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti a tiež na najmodernejšie technológie, ktoré podporujú každý aspekt zážitku z jazdy.

Jeep® Wave

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Nový Jeep® Compass e-Hybrid je štandardne vybavený adaptívnym tempomatom od výbavy Limited. Ide o elektronický systém, ktorý má za úlohu udržiavať cestovnú rýchlosť vozidla a bezpečnú vzdialenosť od vpredu idúcich vozidiel. V prípade brzdenia alebo spomalenia systém automaticky prispôsobí rýchlosť tak, aby bola zachovaná bezpečná vzdialenosť.

Jeep® Wave

ASISTENT UDRŽIAVANIA V JAZDNOM PRUHU

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu pracuje tak, aby udržiaval vaše vozidlo v strede jazdného pruhu. Pokiaľ sa vozidlo priblíži k okraju jazdného pruhu, je systém schopný pôsobiť priamo na volant a korigovať smer jazdy vozidla.

Jeep® Wave

AUTONÓMNE RIADENIE ÚROVNE 2

Poňatie budúcnosti mobility očami značky Jeep® nesie názov Highway Assist System (HAS). Ide o nový systém automatizovaného riadenia úrovne 2, ktorý sa pri modeli Jeep® objavuje vôbec po prvýkrát. Systém kombinuje adaptívny tempomat a asistenciu udržiavania v jazdnom pruhu, vďaka čomu udržiava vozidlo v bezpečnom odstupe od vpredu idúcich vozidiel, zaisťuje konštantnú rýchlosť a pozíciu uprostred jazdného pruhu na diaľniciach. Jeep® Compass je prvý automobil radu, ktorý umožňuje autonómne riadenie úrovne 2.

ZAMERANÉ NA CESTU PRED VAMI

V novom modeli Jeep® Compass e-Hybrid je štandardom súbor bezpečnostných systémov a špičkových technológií, ktoré podporujú váš zážitok z jazdy a zaisťujú bezpečnosť a pohodu všetkých na palube.

Jeep® Wave

ASISTENT POZORNOSTI VODIČA

Tento systém bol navrhnutý tak, aby zisťoval úroveň únavy vodiča a zároveň navrhol ideálny okamih, kedy si dať pauzu od šoférovania. Palubná doska je vybavená senzorom, ktorý každých sedem minút sníma sietnicu vodiča, aby vyhodnotil stupeň jeho bdelosti. V prípade, že zistí, že vodič potrebuje prestávku, upozorní ho zvukovým signálom a na prístrojovom paneli rozsvieti kontrolku v tvare šálky kávy.

Jeep® Wave

AUTONÓMNE BRZDENIE S DETEKCIOU CHODCOV

Nový Jeep® Compass e-Hybrid je schopný zabrániť čelnému nárazu s vozidlami, prekážkami alebo chodcami alebo zmierniť jeho následky. Pokiaľ vodič dostatočne nereaguje a predný radar zistí prítomnosť prekážok v dráhe vozidla, samočinne aktivuje autonómne brzdenie, aby sa vyhol nárazu alebo aspoň zmiernil jeho následky.

360° KAMERA

Nová technológia podpory riadenia prichádza na pomoc pri parkovacích manévroch. 360° kamera premieta obvodové snímky vozidla zhora na displej infotainmentu, čo vám dáva väčšiu kontrolu počas manévrovania.