REVOLÚCIA MOBILITY SO ZNAČKOU JEEP®
Jeep® znovuobjavuje pohon všetkých kolies tým, že preslávené schopnosti 4x4 kombinuje so silným elektromotorom. Zatiaľ čo spotreba paliva a emisie sa znižujú, výkon a schopnosti sa zvyšujú. 4xe je kľúčom k novému spôsobu mobility, ktorý rozvíja to pravé dobrodružstvo so značkou Jeep®.
JEDNODUCHÉ NABÍJANIE
Nabíjanie batérie nového plug-in hybridného modelu Jeep® 4xe je intuitívne a pohodlné. K dispozícii je niekoľko spôsobov - za jazdy, ako u bežných hybridných vozidiel, alebo prostredníctvom kábla, či už doma alebo na verejných nabíjacích staniciach. Vždy jednoducho a rýchlo.
JEDNODUCHÁ MOBILITA
Modely Jeep® 4xe nabíjajú batérie počas jazdy vďaka funkciám eCoasting a eBraking. Naviac s novými službami a špecifickými funkciami môžete batérie jednoducho nabiť na akejkoľvek nabíjacej stanici v rámci Európy. Mobilita bez hraníc, mobilita bez problémov.
VŽDY PRIPOJENÉ
Nové modely Jeep® 4xe plug-in hybrid prichádzajú s inovatívnou technológiou, ktorá vám umožní zostať v spojení, komunikovať so svojím vozidlom a naplánovať nabíjanie nech už ste kdekoľvek.

JEDNODUCHÉ NABÍJANIE

Každý Jeep® 4xe plug-in hybrid je schopný nabíjať batériu aj počas jazdy. Jeep® 4xe je ale vybavený aj radom možností nabíjania zo zásuvky, pričom všetky sú intuitívne, univerzálne a jednoduché. Nabíjanie batérií je tak ľahké a rýchle v akejkoľvek situácii. ly while driving. Jeep® 4xe is also equipped with multiple ways to charge by plug, all of which are intuitive, versatile and simple. Recharging your battery is easy and quick, no matter what the situation.

Nabíjací kábel

Každý nový Jeep® 4xe plug-in hybrid je štandardne dodávaný s nabíjacím káblom, ktorý vám umožní nabiť vozidlo z bežnej domácej zásuvky. Nabitie úplne vybitého vozidla na plnú kapacitu pritom zaberie menej ako 4 hodiny.

easyWallbox

Chcete dosiahnuť plného nabitia rýchlejšie? Nový easyWallbox je inteligentné zariadenie, ktoré doma nainštalujete ľahko bez pomoci elektrikára. easyWallbox dokáže vyhodnotiť koľko energie sa v domácnosti spotrebuje, a podľa toho prispôsobí svoj nabíjací výkon, aby nedochádzalo k výpadkom prúdu. Je tiež schopný zaznamenať a využívať dáta z predchádzajúcich nabíjaní pre optimalizáciu procesu nabíjania.

Ďalšie kWh navyše
Úpravou zmluvy na odber elektrickej energie môžete dosiahnuť dobíjací výkon až 7,4 kWh a nabiť svoje vozidlo za 1,5 hodiny.
Smart technológia
Pomocou smart zariadenia môžete sledovať stav batérie a plánovať jej nabíjanie.
Nákup
easyWallbox je k dispozícii na základe konkrétnej špecifikácie modelu - voliteľne, v štandarde alebo ako príslušenstvo MOPAR. Ďalšie informácie vám poskytne váš autorizovaný predajca.

RIEŠENIE PRE KAŽDÚ SITUÁCIU

Ak nemôžete svoje vozidlo nabíjať doma, môžete využiť kábel pre nabíjanie z verejných staníc, ktorý je možné pripojiť ku všetkým nabíjacím staniciam v Európe. Nabíjanie kdekoľvek a kedykoľvek ešte nikdy nebolo tak jednoduché.

VŽDY PRIPOJENÝ

Technológie na palube modelov 4xe plug-in hybrid využívajú najmodernejšie riešenia konektivity zahrnuté v službách Uconnect™ Services. Komunikujte so svojím vozidlom na diaľku a spravujte jeho nabíjanie jednoduchým a intuitívnym spôsobom, priamo zo smartfónu pomocou mobilnej aplikácie My Uconnect™.

Vzdialená správa a inteligentná navigácia

Komunikujte so svojím plug-in hybridným vozidlom Jeep® 4xe odkiaľkoľvek. Sledujte stav batérie a spustite nabíjanie priamo zo smartfónu. Vďaka interaktívnej navigácii si môžete dokonca zobraziť najbližšie dostupné nabíjacie stanice vrátane podrobností o konektoroch, prevádzkovom čase, dostupnosti a tiež ďalšie body záujmu, ktoré vás zaujímajú.

Naplánujte nabíjanie

Naplánujte si nabíjanie, zvoľte nabíjací výkon alebo teplotu v interiéri, aby ste nastúpili do už predhriatej alebo vychladenej kabíny. To všetko pomocou smartfónu a mobilnej aplikácie My Uconnect™, ktorá umožňuje ovládať vozidlo dotykom prsta.

Naplánujte nabíjanie

Naplánujte si nabíjanie, zvoľte nabíjací výkon alebo teplotu v interiéri, aby ste nastúpili do už predhriatej alebo vychladenej kabíny. To všetko pomocou smartfónu a mobilnej aplikácie My Uconnect™, ktorá umožňuje ovládať vozidlo dotykom prsta.

CHYTREJŠÍ AKO KEDYKOĽVEK PREDTÝM

Nové kompaktné modely Jeep 4xe využívajú plug-in hybridný systém, ktorý je tvorený zážihovým motorom poháňajúcim predné kolesá a elektromotorom zaisťujúcim pohon zadných kolies. Elektromotor poháňa batéria s výkonom 11,4 kW, ktorá sa nabíja pomocou regeneratívneho brzdenia. Zvoľte plne elektrický režim jazdy a batéria vám zaistí dojazd až 49 km*, čo je dosť pre bežné aktivity v meste.

/content/dam/jeep/sk/4xe-hybrid/FCAS-12766-jeep-4xe-hybrid-SUV-hub-mobile-SK.png

PRISPÔSOBTE SVOJU JAZDU AKTUÁLNYM PODMIENKAM
Zvoľte si spôsob jazdy, ktorý znižuje spotrebu paliva a emisie v mestskej prevádzke. Volič hybridnej jazdy umožňuje ľahký a rýchly výber ideálneho režimu a plynulo sa prispôsobí novým podmienkam. Režim Hybrid automaticky riadi výkon z oboch motorov, zatiaľ čo režim Electric deaktivuje spaľovací motor a vozidlo poháňa výhradne elektrická energia. Režim E-Save potom šetrí energiu v batérii, prípadne ju nabíja pre neskoršie využitie.


Obrázky sú len ilustračné.
renegade-4xe

Jeep® Renegade 4xe

compass-4xe

Jeep® Compass 4xe

wrangler-4xe

Jeep® Wrangler 4xe

Renegade, Compass a Wrangler 4xe:

Emise CO2 (vážené, kombinované): 94-41 g/km.
Spotreba paliva (vážená, kombinovaná): 4,1-1,8 l/100km.
Hodnoty sú vypočítané podľa metodiky merania spotreby paliva a emisí CO2 WLTP podľa nariadenia EU 2018/1832.
Uvedené hodnoty sú výrobcom namerané pri testoch pred schvaľovacím procesom a môžu sa v dôsledku konečnej homologácie zmeniť.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Technológia 4xe

Aké typy elektrických a hybridných motorov existujú?

• ICE: motor s vnútorným spaľovaním je tradičný tepelný motor (spaľujúci benzín, naftu a pod.), u ktorého sa spaľovanie paliva aktivuje oxidačným činidlom (obvykle vzduchom), a to vo vnútri spaľovacieho priestoru.
• MHEV:kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batéria je dobíjaná spaľovacím motorom a regeneratívnym brzdením. Neumožňuje však jazdu v rýdzo elektrickom režime.
• HEV:kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batéria je dobíjaná spaľovacím motorom a regeneratívnym brzdením. Výkon batérie umožňuje jazdu na krátke vzdialenosti v rýdzo elektrickom režime.
• PLUG-IN HIBRID:kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora. Batériu je možné dobíjať aj z externého zdroja (napríklad zo zásuvky) a prostredníctvom regeneratívneho brzdenia. Batéria umožňuje aj dlhšie cesty v rýdzo elektrickom režime.
• BEV:trakcia je poskytovaná výlučne elektromotorom. Jazda je teda v rýdzo elektrickom režime a dobíjanie je tak možné výhradne z externého zdroja elektriny a regeneratívnym brzdením.
•REEV: disponuje malým spaľovacím motorom poháňajúcim generátor, ktorý dobíja batérie a umožňuje väčší dojazd v prípade nízkeho stavu nabitia batérie.

Prečo ste sa rozhodli pre plug-in hybridné riešenie?

Plug-In hybridy predstavujú jedno z najlepších riešení, ktoré využíva silné stránky spaľovacieho motora a elektromotora. Okrem toho, v hybridnom svete plug-in hybridy umožňujú optimálnu rovnováhu medzi dojazdom v rýdzo elektrickom režime, časom nabíjania, spotrebou paliva, jazdnými vlastnosťami a výkonom.

Aké sú hlavné výhody plug-in hybridných vozidiel?

Plug-in hybridné vozidlá ponúkajú množstvo výhod elektrických vozidiel, ako sú nízke prevádzkové náklady, tichá jazda a nulové emisie v prípade jazdy v rýdzo elektrickom režime, navyše ale na dlhých cestách poskytujú flexibilitu konvenčného spaľovacieho motora a ich batérie nemusia byť dobíjané z externého zdroja. Kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora umožňuje takisto dosiahnuť väčšieho krútiaceho momentu a výkonu než u konvenčných veľkoobjemových motorov. Jeep 4xe bude predstavovať veľmi pokročilé riešenie, ktoré zvýši výkon a jazdný komfort a súčasne zaistí nižšie prevádzkové náklady a emisie ako u vozidiel s tepelným motorom.

Akým druhom elektrického vozidla bude Jeep® Renegade 4xe?

Jeep®Renegade bude plug-in hybridným elektrickým vozidlom 4x4 so zážihovým motorom poháňajúcim predné kolesá a elektromotorom poháňajúcim zadné kolesá, čo sa prejaví v lepších offroadových schopnostiach. Dvojica motorov bude spolupracovať a ich činnosť bude riadená automatický manažmentom vozidla. Elektromotor bude poháňaný batériou s výkonom 11,4 kW, ktorá sa dobíja počas jazdy regeneratívnym brzdením, bude ju však možné dobíjať aj externe z elektrickej siete. Batéria umožní vozidlu pracovať v rýdzo elektrickom režime, a to až (50 km) 30 míľ, avšak za predpokladu, že bude plne nabitá. Ak sa úroveň batérie bude blížiť nule, zážihový motor ju dobije počas jazdy, aby bola zaistená nepretržitá dostupnosť pohonu 4xe.

Aké špecifické technológie budú ponúkané u nového modelu Jeep® Renegade 4xe v porovnaní s tradičnými modelmi tohto radu?

Modely Jeep® 4xe umožnia vodičovi ísť v niekoľkých režimoch: elektrickom, hybridnom a tiež e-Save, ktorý udržuje nabitú batériu. K dispozícii budú e-funkcie, ako napríklad eco-coaching, regeneratívne brzdenie a predbežné spustenie klimatizácie (aktivované prostredníctvom mobilného telefónu alebo špecifického časovača v infotelematike vozidla). Modely 4xe budú navyše vybavené špecifickými prvkami vrátane vyhradeného prístrojového panela, odbornej sekcie v infotelematickom 8,4palcovom systéme a novým režimom Sport systému Selec-Terrain, ktorý zvýši výkon vozidla pridaním výkonu motora a zlepšením odozvy riadenia.

Bude nový Jeep® Renegade 4xe k dispozícii aj vo verzii Trail Rated?

Áno, nové modely Jeep® 4xe budú najschopnejšími plug-in hybridnými SUV Jeep® na trhu. Elektrifikácia zlepšuje ich legendárne schopnosti vďaka navýšeniu krútiaceho momentu elektrickým motorom a extrémnej presnosti v počiatočných fázach rozjazdu a počas jazdy v náročnom teréne, kde je vyžadovaná redukcia.

Aké budú kľúčové vlastnosti nových modelov Jeep® 4xe z hľadiska konektivity?

Modely Jeep® 4xe budú ponúkané s najmodernejšími systémami konektivity. Jeep® Renegade 4xe bude štandardne ponúkať služby UConnect Services* a bude poskytovať inovatívne služby týkajúce sa bezpečnosti, ochrany a pohodlia. Systém Uconnect zákazníkom umožní získavať informácie o stave vozidla prostredníctvom špecifickej aplikácie My Uconnect pre chytré telefóny*. V tejto aplikácii budú mať zákazníci modelu Jeep® 4xe možnosť nájsť najbližšiu dobíjaciu stanicu a nastaviť si teplotu v interiéri.

* Niektoré služby My Uconnect 4xe budú aktívne od júna 2020. Pre načasovanie aktivácie konkrétnych služieb My Uconnect 4xe navštívte oficiálne internetové stránky Jeep®.

Bude objem batožinového priestoru ovplyvnený systémom 4xe?

Nie. Objem batožinového priestoru bude rovnaký ako u štandardných verzií Jeep Renegade so spaľovacím motorom.

Dobíjanie – otázky a odpovede

Ako dlho bude trvať dobitie batérie?

Čas dobíjania na maximálnu úroveň nabitia približne 1,6 hodiny pri využití rýchlonabíjania (vysokonapäťový nástenný box alebo verejná dobíjacia stanica) až približne 3 hodiny pri nabíjaní z domácej elektrickej zásuvky.

Bude mať systém režim rýchleho dobíjania alebo len štandardný režim dobíjania?

Dobíjací systém bude umožňovať rýchlonabíjanie až 7,2 kW.

Možno nabíjanie nejako individuálne nastaviť?

Áno, a to prostredníctvom palubného infotainmentu Uconnect alebo aplikácie My Uconnect z chytrého telefónu. Pri dobíjaní doma treba možné nastaviť preferovaný čas dobíjania (napr. cez noc) alebo zvoliť úroveň výkonu dobíjania.

Čo sa stane, keď sa počas cesty batéria vybije?

Vybije ak sa počas jazdy batérie, automaticky sa štartuje spaľovací motor a v jazde sa pokračuje. Systém bol ale navrhnutý tak, aby zaisťoval vždy minimálnu úroveň nabitia a zachoval tak schopnosti 4x4.

Čo sa stane, keď vodič zabudne dobiť batériu?

Spaľovací motor sa automaticky zapne a zaistí dobitie batérie vozidla. Vďaka tomu sú vždy zaistené schopnosti 4x4.

Ovplyvňuje vonkajšia teplota akýmkoľvek spôsobom stav batérie?

Ovplyvňuje vonkajšia teplota akýmkoľvek spôsobom stav batérie? Batérie boli navrhnuté tak, aby fungovali správne pri všetkých priemerných teplotách počas roka. Autonómia môže byť nižšia v dôsledku vystavenia vozidla veľmi vysokým teplotám po dlhú dobu, pretože vozidlo bude energiu využívať na chladenie batérií. Podobne je tomu aj pri veľmi nízkych teplotách, kedy sa energia bude spotrebovávať na ohrev batérií. Batérie môžu byť vystavené teplotám až -40°C.

Koľkými spôsobmi bude možné vozidlo dobíjať?

Vozidlo sa dobije počas jazdy alebo pripojením k externému zdroju elektriny.

Ako sa budú modely Jeep® Renegade 4xe dobíjať počas jazdy?

1- regeneratívneho brzdenia: elektrické vozidlo bude využívať regeneratívne brzdenie, ktoré prevádza kinetickú energiu vozidla na elektrickú, ktorú potom využíva na dobíjanie batérií. Kinetická energia je u konvenčných vozidiel marená v brzdách a premieňaná na teplo.
Elektromotory spotrebúvajú energiu pre pohyb. Ak táto energia nie je potrebná, napríklad pri spomaľovaní, brzdná sila sa použije obrátene na pohon elektromotora a tým na výrobu elektriny. Tento proces je známy ako regeneratívne brzdenie a generovanú elektrickú energiu prevádza do batérie. Za správnych podmienok je možné vďaka regenerácii energie predĺžiť autonómiu vozidla o viac než 10%.
2- režimu e-Save: nastavením tohto systému na voliči hybridného pohonu u modelov Jeep Renegade 4xe systém udržuje batérie na určitej úrovni nabitia alebo ich môže dobíjať až do nastavenej prahovej hodnoty.

Ako sa budú modely Jeep® Renegade 4xe dobíjať z externej elektrickej zásuvky?

Každý Jeep® Renegade 4xe bude vybavený káblom pre domáce dobíjanie (nazývaný ako Mode 2), ktorý sa prepojí so zásuvkou vozidla (označená ako Type 2). Ak teda máte v garáži alebo pred domom k dispozícii bežnú elektrickú zásuvku, môžete tam Jeep® Renegade 4xe nabíjať. Batérie sa dobíjajú jednosmerným prúdom, preto napájací systém palubnej siete elektromobilu konvertuje tento striedavý prúd zo zásuvky na jednosmerný. Palubná nabíjačka prevádza striedavý prúd na jednosmerný dobíjací prúd. Prostredníctvom infotelematického systému Uconnect 8.4“ NAV alebo vhodnej aplikácie My Uconnect*, ktorú si budete môcť stiahnuť do svojho chytrého telefónu bude možné nastaviť dobu dobíjania a maximálnu prahovú hodnotu, ktorú budete potrebovať včleniť do svojho domáceho systému.
Pre rýchlejšie dobíjanie budete mať možnosť nainštalovať domáci nástenný box čiže Wallbox, ktorý dobíja vozidlo rýchlejšie ako bežná zásuvka. Wallbox sa inštaluje veľmi ľahko (nie je k tomu potrebný špecializovaný elektrikár), len ho musíte pripojiť k domácej zásuvke.

* Niektoré služby My Uconnect 4xe budú aktívne od júna 2020. Pre načasovanie aktivácie konkrétnych služieb My Uconnect 4xe navštívte oficiálne internetové stránky Jeep®

Aké vybavenie si budem musieť doplniť?

• V štandarde vozu : domáci nabíjací kábel. Všetky vozidlá Jeep 4xe budú už vybavené štandardným dobíjacím káblom pre domáce dobíjanie, to znamená takým, ktorý je možné pripojiť k domácej elektrickej zásuvke. • Voliteľne: vysokonapäťový dobíjací kábel. Dobíjací kábel Type 3, ktorý dovoľuje nabíjanie vozidiel 4xe z verejnej dobíjacej stanice.

Čo znamená kWh?

kWh znamená kilowatt hodina, čo je miera energie, ktorá môže byť uložená v batérii. Pre daný automobil bude mať batéria s vyššou kapacitou alebo viac kWh väčšiu autonómiu a/alebo lepší výkon. U danej kapacity sa skutočná autonómia bude líšiť v závislosti na štýle jazdy a okolitých podmienkach.

Môžu byť elektrické vozidlá dobíjané počas dažďa?

Dobíjacie proces pri bežnom použití je úplne bezpečný, a to aj za dažďa. Používateľ nie je vystavený riziku úrazu elektrickým prúdom.